Skocz do zawartości

[nawigacja] Garmin Edge Explore - warto kupić?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Można oddać i wymienić na inny ale nie za darmo :) Takie czasy, każdy chce zarobić :) Na wspomnianym forum ktoś napisał, że rozwiązał wszystkie problemy jakie miał z Explore. Jak? Sprzedał go za pół ceny i kupił inna nawigację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za pomoc. Nabyłem nowy Edge 530 i właśnie go rozgryzam. Fajny jest, jednak juz zauważyłem parę dziwnych rzeczy:

1. Ładowanie własnych śladów gpx. Okazuje się, że nie tylko ja mialem z tym problem. https://www.forumrowerowe.org/topic/242388-garmin-edge-530-jak-zaimportowac-ślady/

Sprawdziłem - trzeba najpierw wrzucić do katalogu NewFiles. Po odłączeniu Edge od kompa i włączeniu go ślad jest widoczny jako trasa. Jednak po ponownym podłączeniu do kompa okazuje się, że ślad zniknął z folderu NewFiles i pojawił się w w folderze Courses, ale z rozszerzeniem .fit zamiast .gpx. Plik ten "odchudził się" ok. 6 krotnie :). Aha - jeśli przedtem wgraliśmy z rozpędu ślad do Courses to jest on niewidoczny , nawet gdy wgraliśmy go dodatkowo do NewFilse. Trzeba go na kompie wykasowac z obydwu folderów a następnie wrzucić do NewFiles

2. Gdy w którymś z wgranych śladów albo planowanych tras były waypointy to nawet po jej skasowaniu pozostają w nawigacji. Okazuje się, że nazywają się one teraz "Pozycje" i są uparcie cały czas wyświetlane na mapie, niezależnie od tego, jaki kurs wgramy. Sprawdziłem instrukcję https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/edge530/PL-PL/GUID-8BD32AC3-4779-4BA1-B717-ABEEBC7E0145.html

Niestety wygląda na to, ze gdy nam przeszkadzają to trzeba je ręcznie kasować jeden po drugim. A co jesli jest ich 100? :( Po podłaczeniu do kompa znalazłem folder Garmin/Locations i był tam plik z rozszerzeniem .fit, który skasowałem. I "Pozycje" zniknęły. Dla mnie to jest poważny błąd oprogramowania i powinien być naprawiony. Chyba, że o czymś nie wiem.

3. W instrukcji znalazłem tajemniczo brzmiący "czujnik rytmu". Po przeczytaniu okazało się, że chodzi tu o czujnik kadencji. Po co ktoś wprowadził swoja dziwaczną nazwę, skoro od lat używa się pojęcia  kadencja???

4. Wyświetlanie śladu/trasy czyli to, o co pytałem. Tu jest to świetnie rozwiązane :)

 

Edge530-zrzut ekrany trasy.jpg

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka recenzja https://bobiko.blog/2022/04/garmin-edge-530/

Szkoda, że Garmin Connect nie pozwala na pełną obsługę Edge 530 za pomoca smartfona. Byłoby to znacznie wygodniejsze dla użytkownika. Pozytywną cechą jest to, że możemy sobie zaprojektować własną trasę dodając palcem punkty na mapie na telefonie a potem wysłac do nawigacji :) . No i chyba nie da się uzyskac dostępu do pamieci wewnętrznej Edge za pomocą telefonu poprzez BT, pozostaje tylko kabel USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edge 530 przetestowany w praktyce :) Doskonale sobie radzi :) Ekran widac doskonale, nawigacja po śladzie działa bardzo dobrze, co najwyżej gdy zjedziemy z trasy to uparcie każe wrócić i gdy tak zrobimy to sie uspokaja. Bateria rzeczywiście jest pojemna, przydaje się też wbudowany termometr. Ekran 2,6'' chyba wystarczy, wolę taki i dobrze działajacy sprzęt niż 3'' ale z róznymi kłopotami w Explore. Aha - doczytałem na jakims forum, ze "jodełka" na śladzie powstała w jednej z aktualizacji oprogramowania. Być może na skutek sugestii uzytkowników :) tak więc chyba napisze do Garmina, moze cos poprawią :)

I jeszcze taka ciekawostka - edytor plików kmtf - motywów map. Muszę sie tym pobawić. To screen z folderu 530-ki podpiętej do kompa https://www.pinns.co.uk/osm/theme_editor.html

image.png.45c035214c1bf4f433de88914007a0b8.png

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
9 godzin temu, KSikorski napisał:

Nooo, trailforks nie specjalnie jest kierowany do turystów 😄

Bez sensu jest kategoryzować sprzęt w ten sposób. Ja nie trenuję, za to śmigam po górach. Ścieżki, single. 830 jest trochę za mały, 1030 za drogi. Idealnie wpisuje się Explore 2, więc czemu by nie można było mieć tam tych samych ścieżek. Tym bardziej że 530/830 są kierowane wg kategorii garmina jako urządzenia do treningu, to po co tam trailforks? Bezsens.

Ale dalej nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...