Skocz do zawartości

[Stevens Aspin] Różnica w cenie105 vs Ultegra


caballoBlanco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamówiłem ten rower: https://www.stevensbikes.de/2021/index.php?bik_id=5&lang=en_US w cenie 6900 (na 105) taki mieli na stronie sklepu.

Teraz dostałem info ze ten rower to jednak jest na Ultegrze, i jak chce to zamienią, a jak nie to 1200 zł dopłaty, teraz pytanie:
 

1200 wiecej za ultegre jest tego warte? jaka jest roznica cenowa miedzy 105 a ultegrą?

Edytowane przez caballoBlanco
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się opłaca to jest kwestia subiektywna dla jednego tak dla drugiego nie bo różnica sprowadza się w zasadzie wyłącznie do wagi, działają identycznie i są ze sobą kompatybilne. 

Zarówno ceny komponentów jak i ich waga jest dostępna bez problemu w internecie - sam możesz ocenić czy to dla ciebie jest warte dopłaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są braki na rynku i nikt całych grup nie sprzedaje ale mniej więcej właśnie taka była różnica w detalu pomiędzy tymi grupami (o ile mówimy o pełnych a nie sytuacji, że np. rower na ultegrze będzie miał kasetę 105). Kiedyś 105 kosztowało w granicach 1900-2000 a ultegra lekko ponad 3

 

Osobiście bym nie dopłacał, szybciej dzięki ultegrze nie pojedziesz (pomijając minimalną różnicę masy) 

 

Lepiej tę kasę przeznaczyć na akcesoria albo traktować jako początek "zbierania" na lepsze koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął 54.

1 godzinę temu, caballoBlanco napisał:

a takie dobre kołą w rowerze to ile kosztuja? 4k komplet?

Karbonowe 4-5, przyzwoite aluminiowe 2

https://www.rowerowaholandia.pl/p75684-zestaw-kol-novatec-jetfly-u2-1-700c-qr-szosa

Cytat

czaje a te koła fulcrum racing 6, to spoko ?

Nooo rower ma na czym stać więc to dobrze;) 

A tak na serio to ciężko o o coś lepszego w rowerze za takie pieniądze

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7900 za ten rower ? Hmmm...

8600zł, wyjściowo, kosztuje Scott Speedster 10. Na pełnej grupie 105 i hydraulicznych hamulcach tarczowych. Ma pochowane kable i wygląda jak współczesny rower szosowy. Wiem, że to żaden kokos, ale ten Stevens wygląda jak z TdF 2006... 

9400zł kosztuje podstawowy Scott Addict 40. Mieszane grupy Tiagra/105 i oczywiście hydrauliczne hamulce. Do tego, uwaga, karbonowa rama. Oczywiście w sklepie wytargasz na pewno rabat rzędu 5%.  Ja nie mówię, że Scott to jakaś rewelacja, ale poważna firma z serwisem w każdym większym mieście. Tak więc przestałbym filtrować Rose, Stevensa i bóg wie co jeszcze i przeszedł się po sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ale tutaj mam ultegre, i wage 7.9kg , nie wiem jak zmierzoną (na jakich kołach), i geometria sie liczy, a co do wyglądu, to nie wiem, no patrze i mi sie podoba, ma jakies cechy ze juz takich rowerow nie robią i jest do dupy czy co? 

hamulce hydrauliczne tez mi nie potrzebne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...