Skocz do zawartości

[koła] Co polecicie 29 boost 1x12 tarcza 6śrub


pdz

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić niedrogie koło tylne (może komplet jak cena będzie akceptowalna) na dojazdy do pracy, co polecicie przy założeniach.

29" , pod kasetę Shimano 1x12 , tarcza na 6 śrub , ewentualnie center lock, nie musi być super lekkie

Wstępnie wybrałem coś takiego Accent Exe Boost V2

 

Edytowane przez pdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo podobna (Accent Exe V2 boost z microspline 1494zł, WH-M8100 1499zł). Remis 0:0

Accent ma gięte szprychy, Shimano Straightpull - 0:1 dla Shimano.

Accent jest zbudowany z powszechnie dostępnych komponentów. Shimano sprzedaje tylko kompletne koła i kompletne piasty. Remis 1:1.

Accent ma zapadki, Shimano ma "ratchet`a". 1:2 dla Shimano.

Szerokość wewnętrzna Accent 23mm, Shimano 24mm. Pomijalna różnica. Dalej 1:2 dla Shimano.

Accent ma profil symetryczny, Shimano ma profil asymetryczny. 3:1 dla Shimano.

Accent jest zauważalnie lżejszy na komplecie od Shimano. 3:2 dla Shimano.

Accent ma wymienne łożyska, Shimano ma niewymienne łożyska, których serwis wymaga dużego wyczucia. Remis 3:3.

Wybierz co z powyższej listy jest dla Ciebie istotne.

Ja bym brał w tym budżecie Shimano, ale zastrzegam że strawiłem kilka ładnych godzin zanim doszedłem do zadowalającego poziomu napięcia łożysk w M8100.

Poważnie rozważyłbym też taki komplet DT Swiss: https://www.olx.pl/d/oferta/nowy-komplet-kol-dt-swiss-x-1900-29-tubeless-25mm-ratchet-ln-CID767-IDQpsE2.html?reason=observed_ad

 

Edytowane przez KSikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zauważyć, że te nowe piasty Shimano są fatalne, zakładam, że XTka to też dotyczy. Sprzęgło działa źle, czasem cicho, czasem głośno, do tego wyciera się plastikowy koszyczek a piasta jest źle uszczelniona i zbiera w środku syf. Żadnego Shimano z Scylence!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dojechały koła Accent Exe V2 i sa nieco węższe niż oryginał 25 v s 23 mm ale nie wiem czy przez to koło wchodzi do stojaka w pracy 😉

Bez problemu okleiłem taśma , Ralph pod tubeles bez problemu się uszczelnił ale na tył poszedł póki co stary Ikon nie pod tubeless i niestety z dętką, nie było opcji go zmusić do mleka.

Mam pytanie o system zapadkowy , wie ktoś jaki tam jest ? "Bzyczy" jak jakiś ratchet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...