Skocz do zawartości

[Jakiego] elektryka wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jakiś czas temu zakochałem się w elektrykach i teraz przyszedł czas na zakup i tu rodzi się pytanie: jaki rower/ model wybrać? 

Mam 2m wzrostu i wagi 120kg, przez kilka lat wyłączony byłem przez kontuzje z jakichkolwiek sportów, to i wagi się przybrało. Na zwykłym rowerze nie jestem w stanie dorównać moim kompanom, a na elektryku jest fajna zabawa. Wypady robimy po górkach jakieś 30-50km. Do tej pory rower brałem z wypożyczalni, ale czas na zakup swojego. 

To, że musi być duży, to wiem. Baterie też chciałbym minimum 625. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Co do ceny chciałbym zmieścić się w 16000zł, ale nie ukrywam, że im mniej, tym lepiej. Mam na oku kilka modeli z firm: Kellys, Crussis, Ecobike RX500 i Giant. Możecie coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj linki do konkretnych modeli to będzie można coś powiedzieć . Generalnie z tych co podałeś patrząc na firmę powiem że Giant i Kellys . Bo to są firmy rowerowe . Oni potrafią zrobić dobry rower i montują dobre systemy wspomagania . Nie wiem jakie max obciążenie dopuszcza kellys więc patrząc na twoją wagę stawiam na Gianta .

Niestety im mniej tym gorzej , a chwilowa oszczędność może odbić się czkawką w przyszłości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Giant zdecydowanie najlepszy, ale z drugiej strony dokładając jeszcze tysiaka masz Cibe'a z pełnym zawieszeniem i sztycą regulowaną, na  XTku i z o niebo lepszym amortyzatorem i bardzo dobrymi hamulcami. Super zabawka na trudniejsze trasy czy w góry.

https://allegro.pl/oferta/cube-stereo-hybrid-160-sl-500-kiox-22-xl-ebike-12413384985

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z wymienionych przez autora wątku rowerów nie jest fullem - więc widać że raczej preferuje hardtaila. Poza tym ten Cube jest z rocznika modelowego 2019, ma napęd Bosch 3 gen. z tą dziwną przekładnią. Nie wiadomo też kiedy była "rozhibernowana" bateria i w jakich warunkach przechowywana te 3 - 4 lata.

Z podanych linków dostępny jest tylko Crussis i Giant, Kellys tylko w rozmiarze M więc odpada. Też uważam że z tych dwóch bardziej sensowny jest Giant, ale Crussis jest większy - co przy parametrach autora wątku może okazać się decydujące. Najlepiej byłoby zamówić oba ( na odroczone raty?) wypróbować i wtedy zdecydować. Z samego opisu - raczej Giant, jest tegorocznym modelem, ma silnik Yamahy PW - X2 ( u Gianta jest inna nazwa - ale to to samo) i napęd LinkGlide z zapowiedzi Shimano ma wytrzymać dużo większe przebiegi niż standardowe napędy.  U Yamahy silniki tylko silniki PW-X2 i PW-X3 mają octalink, pozostałe są na kwadrat ( nie wiem co daje tak przesadna oszczędność) . My mamy jeszcze poprzedni model gdzie nawet w najsilniejszym modelu był kwadrat i po przebiegu 13 tyś mój egzemplarz gdzie korby nie były nigdy ściągane jest OK, jednak u żony gdzie były zdejmowane dwukrotnie zaczyna skrzypieć na styku korby i osi, niestety nowej osi nie da się kupić jako część zapasową, więc obawiam się że niedługo trzeba będzie pomyśleć o zmianie roweru żony,  ale na pewno z silnikiem ze złączem octalink.

 

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, full odpada, a to że względu na większe koszta i przede wszystkim nie przewiduje aż tak ekstremalnej jazdy. Mocno zastanawia mnie ten Crussis, przede wszystkim ze względu na baterie, no i trochę mniejsze koszta. Kellys pewnie jeszcze znalazłbym w swoim rozmiarze, tylko pytanie, czy jest sens? Tak jak pisałem, z Gianta jestem zadowolony, bo miałem okazję na nim pokręcić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Legalnie dopuszczone do użytku są Ebike'i ZE WSPOMAGANIEM, a nie takie co same jeżdżą. Dodatkowo z ograniczeniem do 25 km/h.

Na forum nie będzie dyskusji o pojazdach nie mogących legalnie uczestniczyć w ruchu, a tym bardziej nie będziemy tolerować namawiania do ich kupna ludzi, którzy pytają o normalnego E-bike'a, jak w tym przypadku.

Autor tematu pisał ze potrzebuje roweru ze wspomaganiem, bo ze względu na brak formy nie nadąża za kolegami na zwykłych rowerach. I już widzę jak jego koledzy chętnie by z nim jeździli jakby kupił sobie pseudo rower i by popykał 50km/h...

Godzinę temu, Dave99 napisał:

Te forum to jest żart.

Nie podoba się, nikt cię tu na silę nie trzyma.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...