Skocz do zawartości

[Rower] Pozostawić i zmodyfikować czy zmienić


MajdiRP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po długim "zimowaniu" i zgromadzeniu za dużej ilości tłuszczyku wróciłem dziś do roweru. Niestety przejażdżka po 5km skończyła się powrotem na piechotę i prowadzeniem roweru. Tylne koło odmówiło posłuszeństwa, zaczęło ulatywać powoli powietrze. W pewnym momencie poczułem, że coś jest nie tak i zatrzymałem się żeby sprawdzić stan roweru. Jak się okazało, z tylnego koła zaczęło ulatywać powietrze.

Na 90% to kwestia mojej wagi - 160kg (przy wzroście 188cm).

 

Rower który posiadam to INDIANA X-PULSER 6.9 M21 CZARNY BRĄZOWY R19, zakupiony 2 lata temu. Wtedy też ważyłem mniej i pierwszy sezon minął bez problemów. W drugim sezonie lekki serwis, ale niestety nie pojeździłem (brak silnej woli). W tym roku stało się to co opisane wyżej.

 

Teraz pojawiła się wątpliwość w mojej głowie: Czy naprawić i zmodyfikować obecny rower pod moje warunki, czy może lepiej sprzedać (póki jeszcze jest w dobrym stanie) i zainwestować w coś innego.

 

Prośba o porady w tym temacie. Po sprzedaży budżet jaki mógłbym przeznaczyć to myślę że około 4000zł, z tym że myślałem o zmianie na rower Trekkingowy (ze względu na wygodę w podróżowaniu) lub na elektryka, ale w tym budżecie wydaje mi się raczej niemożliwe.

Edytowane przez MajdiRP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod taką wagę to za bardzo nie ma na co zmieniać, chyba że na coś w stylu Dartmoora Hornet, bo to z założenia będzie wytrzymałe. Ale też to nie bardzo jest rower do toczenia się po  mieście.

Pompuj więcej powietrza, blisko górnych dopuszczalnych limitów na oponie, przynajmniej z tyłu. Z przodu może być trochę mniej. Ewentualnie można myśleć o zakupie jakichś pancernych kół, pewnie by je trzeba składać. I podnoś tyłek zawsze jak zjeżdżasz z krawężnika/wpadasz do dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej wadze prędzej czy później rama lub kola nie wytrzymają.

Jedyny rower, ktory potencjalnie mógłby się pod tobą nie połamać, to Hornet:

https://velo.pl/gorskie/gorskie-sztywne/freeride-275/dartmoor/hornet-pro

 

Ja bym jednak polecał dać sobie spokój z kolarstwem do czasu zejścia z wagą do poziomu przy którym nie trzeba będzie kombinowac z rowerami do downhillu, żeby sprzęt się pod Tobą nie połamał.

Edytowane przez Galvatron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Niektórzy widzę niedoinformowani...
Nawet ja, stary sklerotyk, pamiętam np. markę Kalkhoff, która już nie takie masy widziała.
Nawet przeciętny rower, który ma teoretycznie niższą dopuszczalną masę, nie jednego ciężkiego wiózł - jednak lepiej wybrać coś, co producent przewidział pod dużą masę, a jeśli nie, to na pewno nie można za bardzo wysuwać sztycy itp., bo jednak masa zrobi swoje.
Co do kół, to jeśli nie są z plasteliny, wyższe ciśnienie powinno być wystarczające.
Czyli budżet będzie z kasy po ewentualnej sprzedaży obecnego + 4 k dodatkowo, tak ?
Rower ma być nowy, czy używany też wchodzi w grę ?
Może jakiś fat - tu raczej z kołami problemu nie będzie, a jak nie ma założenia co do konretnego tempa przejazdu, to nie widzę przeciwwskazań, choć szerokie opony będą stawiały niemały opór na asfalcie...
Najtańsze elektryki, może poza jakimiś chińczykami, są w popularnej sieci na "D".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, teotym napisał:

Wg mojej wiedzy na rynku nie ma rowerów pod taką wagę.

Jeśli chodzi o koło - zidentyfikowałeś, co konkretnie stało się z dętką? Jest dziura?

Jeszcze tego nie sprawdzałem. Ale raczej na nic nie najechałem, wydaje mi się, że po prostu od nacisku, w dętce zrobiła się mała dziura.

 

 

39 minut temu, kipcior napisał:

Pod taką wagę to za bardzo nie ma na co zmieniać, chyba że na coś w stylu Dartmoora Hornet, bo to z założenia będzie wytrzymałe. Ale też to nie bardzo jest rower do toczenia się po  mieście.

Pompuj więcej powietrza, blisko górnych dopuszczalnych limitów na oponie, przynajmniej z tyłu. Z przodu może być trochę mniej. Ewentualnie można myśleć o zakupie jakichś pancernych kół, pewnie by je trzeba składać. I podnoś tyłek zawsze jak zjeżdżasz z krawężnika/wpadasz do dziury.

 

13 minut temu, Galvatron napisał:

Przy takiej wadze prędzej czy później rama lub kola nie wytrzymają.

Jedyny rower, ktory potencjalnie mógłby się pod tobą nie połamać, to Hornet:

https://velo.pl/gorskie/gorskie-sztywne/freeride-275/dartmoor/hornet-pro

 

Ja bym jednak polecał dać sobie spokój z kolarstwem do czasu zejścia z wagą do poziomu przy którym nie trzeba będzie kombinowac z rowerami do downhillu, żeby sprzęt się pod Tobą nie połamał.

Te ceny są przerażające, jeżeli mam być szczery. O ile 5000zł jeszcze mógłbym jakoś przeboleć, tak 7000+ zł wydaje mi się totalnym szaleństwem.

 

@KrissDeValnor, tak 4000 zł to taki pewniak, z możliwością naciągnięcia do 5000zł jeżeli to będzie faktycznie opłacalne i sensowne. Przy zakupach mam raczej podejście "aby starczyło na lata", więc niskobudżetowe rowery mnie nie interesują. Tempo przejazdu nie ma większego wpływu, rower ma mi pomóc z walką z otyłością ;)

 

Używane wchodzą w grę, ale to też jest temat rzeka. Jak się trafi coś fajnego, to mogę się zastanowić.

 

Co do elektryków to tak podejrzewałem, że odpadną. Nie ma co drążyć tematu ;) 

Edytowane przez MajdiRP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, KrissDeValnor napisał:

Może jakiś fat - tu raczej z kołami problemu nie będzie

Z kołami pewnie nie, a Schwalbe Jumbo Jim toczą się zaskakująco dobrze. Tylko kosztują skromne 400-500 zł za sztukę o ile w ogóle są dostępne ;) No ale rama jest taka sama jak wszędzie, nie ma fatów enduro i pod tym względem równie dobrze autor może jeździć na tym co ma. 

A Horneta zawsze można poszukać używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...