Skocz do zawartości

[gravel] Dobór rozmiaru Romet Aspre 2 2022


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem zakupić nowy model Rometa Aspre 2 z 2022 roku. Będzie to mój pierwszy gravel i tutaj nasuwa się pytanie, w związku ze zmianą geometrii waham się pomiędzy dwoma rozmiarami (między 56 a 58 cm). Będzie to mój pierwszy gravel, a niestety ze względu na gigantyczny problem z dostępnością tego modelu, przymiarka raczej odpada. Sam posiadam 187 cm wzrostu i przekrok 87 cm, a wiem, że ten model został wydłużony.

Dodatkowo, na co zwracać uwagę (gdyby była taka możliwość) przy ew. przymierzaniu roweru, chodzi mi o taką typową przymiarkę sklepową, nie jakiś dłuższy przejazd.

Załączam rozmiarówkę, którą wygrzebałem gdzieś z odmętów internetu. Niestety po licznych próbach kontaktu z producentem, dowiedziałem się, że Romet nie posiada tabeli rozmiarów swoich rowerów.

269605760_5420745901286232_787340861022316234_n.jpg

Edytowane przez Pawelw3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta tabela jest prawdziwa (chyba różnie z tym bywało w Romecie), to na pewno nie rozmiar XL (oznaczony) - on jest na kogoś zdecydowanie powyżej 190cm. Przy przymiarce sklepowej mógłbyś rozpatrywać M i L, no ale M byłby zdecydowanie zbyt agresywny na pierwszy tego typu rower.

Zostaje Ci L w mojej ocenie. Tak czy inaczej, ten rower jest słabym kandydatem na pierwszy rower z barankiem - pozycja będzie niska/agresywna jak na gravela, oczywiście może Ci to odpowiadać przy odpowiednim rozciągnięciu/wytrenowaniu itp.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bazowo (jeśli wierzyć tabeli) to rozmiar "L" jest pierwszym wyborem przy takich wymiarach.

1 godzinę temu, Pawelw3 napisał:

Dodatkowo, na co zwracać uwagę (gdyby była taka możliwość) przy ew. przymierzaniu roweru, chodzi mi o taką typową przymiarkę sklepową, nie jakiś dłuższy przejazd.

Na nic. Niestety "pięciominutowa" przymiarka (jesli rower nie jest przestrzelony o kilka wymiarów) absolutnie nic nie powie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...