Skocz do zawartości

[Hamulce] słaby przedni hamulec hydrauliczny


MikeStorm

Rekomendowane odpowiedzi

Rower nowy z końca kwietnia Kross Trans Hybrid. Hamulce mt200, tarcze 160, klocki żywiczne. Od początku problem z przednim hamulcem. Mimo iż został wyczyszczony odtłuszczony oraz odpowietrzony to słabo hamuje. Co dziwne w trakcie zalewania poprzez zacisk oryginalnym różowym olejem shimano pokazał mi się na początku w lejku klamki biały olej stopniowo przechodząc w różowy. Podczas hamowania z prędkości powyżej 20km/h przodem słychać lekki terkot dopiero jak mocniej docisnę to ustaje i hamuje ale nie staje dęba tylko spowalnia. Tył działa idealnie od razu prawie blokuje koło. Mam przejechane z 800km i nic się nie zmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, WaGiant napisał:

A klocki wymieniałeś ? Jeśli zatłuściłeś to żadne czyszczenie nie pomoże . Ja odtłuścił bym jeszcze raz tarczę i założył nowe klocki . Rozumiem że klamki łapią od razu i masz na nich opór tak jak w tylnym .

Problem od nowości no ja ich nie zatłuściłem ale możliwe że dostałem je w takim stanie. Klocki mam jakieś ceramiczne i je założę w dotyku te żywiczne wydają się ok. Tak klamki łapią od razu opór mam taki sam z przodu i z tyłu. Jeszcze mnie ciekawi co robił tam biały olej? Czy to normalne? Coś się wytrąciło z oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, WaGiant napisał:

 Zaciemniasz temat , autor pisze o wyraźnych problemach , a nie o ocenie ogólnej jakości hamulca . Sam mam MT 200 na shimanowskich tarczach i taki zestaw może i powinien działać poprawnie .

Też mam. W dwóch rowerach. Na tarczach shimano ledwo spowalniają. Na tarczy np. trktro tr160-24 jestem w stanie postawić rower na przednim kole przy mojej masie ~100kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, cervandes napisał:

A wdrap się raz na górkę i zjedź pedałując i cały czas hamując średnią siłą przodem. Już wiele razy widziałem cuda z hamulcami, które po jednym przepałowaniu nabierały takiej ostrości, jakiej w życiu bym się nie spodziewał...

Nie spalę tak tarcz? Hmm może zmiana tarczy z przodu na te tr pomoże? Z tyłu bym zostawił skoro ok ale ten przód porażka. Do zwalniania się nadaje ale ostre hamowanie odpada. Spodziewałem się więcej po tych hamulach a tymczasem zwykłe V na chwilę obecną biją te na głowę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...