Skocz do zawartości

[Napęd] Wymiana korby i suportu na HT2 w RockRider 5.1 C1 2013


MTH27

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, 

Chciałbym poprosić was o pomoc w dobraniu części do roweru MTB Rockrider 5.1 C1 2013, obecny suport na kwadrat (no name, BSA, 68 mm, dlugość osi 119 mm) zaczął skrzeczeć, myślę o upgrade na zintegrowaną oś HT2. Myślę, że jak już mam wymieniąć to na coś lepszego.

Suport jaki chciałbym kupić to BB-MT800, z tego co wyczytalem ponoć lepszy od SM-BB52, wiem że do przykręcenia potrzebuje specjaną nakładkę na klucz bo standardowy klucz do suportów HT2 jest za duży.

Pytanie jaką korbę do tego dobrać aby ten rower jezdził bez problemów z resztą osprzetu. Korba obecna to 170 mm, 3-rzędowa 42/34/24, przerzutka przednia to Shimano Tourney TD-TX50. Wolnobieg ma 7 tarcz. Na ogniwach łancucha napisane KMC Z narrow. Pytanie, czy korby to HT2 jak któraś z tych poniżej będzie pasować do tej przerzutki?

Shimano Altus FC-MT210 175 mm - 44/32/22T 9 rz
Shimano Alivio FC-T4060 175 mm - 44/32/22T 9 rz
Shimano Deore FC-M6000 175mm - 40/30/22T 10rz - tutaj wydaje mi się ze za bardzo idę w koszty, koszt zakupu tej korby, suportu, kluczy - troche mnie to zniszczy

Czym się kierować w doborze korby?
Czy któraś z powyższych bedzie na razie przynajmniej zgrywać sie z wolnobiegiem ktory posiadam?
Czy inna ilość zebów korby niż mam obecnie ma jakiś wpływ?

Wiem ze korba MT210 ma niewymienne tarcze, stąd pewnie sklaniałbym sie do T4060, ale może są inne alternatywy lepiej dopasowane do mojego roweru. Dodam ze jezdzę średnio 2 razy w tygodniu, wiec rajdowcem nie jestem.

 

 

Edytowane przez MTH27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalnie żadna z tych korb nie jest HT2 (czyli puste ramiona + 2-częściowa budowa + zewnętrzne łożyska lub press-fit) :)  Rozumiem, że chodzi Ci po prostu o korbę z zewnętrznymi łożyskami pod klasyczną mufę?

IMHO jeśli obecna korba nie jest zajechana, to kup po prostu nowy suport na kwadrat i ciesz się jazdą i mniejszym poniesionym kosztem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suport musze wymienić na pewno, korbę mam tez zniszczoną, zęby wyłamane więc też planuję wymienić.  Mam zestaw na kwadrat wybrany za 150-200 zl, to myśle ze warto dołożyć i kupić na zintegrowaną oś. Wydaje mi się, że tak, chodzi mi o 'korbę z zewnętrznymi łożyskami pod klasyczną mufę'. 

Tylko nie wiem, czy jak kupię suport BB-MT800 i korbe FC-T4060 czy to zgra się z moim wolnobiegiem, lańcuchem, przerzutką przednią TD-TX50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...