Skocz do zawartości

[4000-8000] E-bike dla dostawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, poszukuję elektrycznego roweru do pracy jako dostawca jedzenia. Jak dotąd przez rok dostarczałem na zwykłym rowerze MTB Unibke Flite. Teraz chcę zainewstować w elektryka i zastanawiam się jakiego typu najlepszy by był do mojej pracy. Do MTB już się przyzwyczaiłem, więc pierwsze myśli idą w tym kierunku, ale może coś innego sprawdzi się lepiej i będzie bardziej komfortowe na co dzień. Zastanawiam się też jaka firma będzie najlepsza. Z obecnego Unibike jestem zadowolony, więc myślałem o tej firmie, ale nie mają zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o elektryczne i w moim zakresie cenowym tylko ten się mieści: https://www.unibike.pl/optima.html

Co o nim sądzicie? Czy sprawdziłby się do dostaw? Czy może iść w innym kierunku, może coś z Decathlonu lub Ecobike? Ważne, żeby był jak najlepszy stosunek jakości do ceny, bo jednak będzie to rower głównie do pracy. Dlatego też podałem taki duży zakres cenowy, bo sam nie wiem za ile kupię rower, który będzie wystarczająco dobry do dostarczania. Na pewno musi mieć dobrą baterię, ponieważ dziennie robię ok 50-100km. Na pewno bym nie jeździł na najwyższym trybie wspomagania, tylko środkowym albo niższym. Zastanawiam się też czy nie sprzedać obecnego roweru i kupić dobry górski e-MTB za 10k... 

Mój wzrost to 184cm, waga 73kg. W obecnym rowerze rozmiar ramy to 21". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu dostawcy jeżdżą na elektrykach z silnikiem w przedniej piaście . Co prawda nigdy na takim nie jeździłem ale wydaje się że to wystarczająca opcja do płaskiego miasta . Najtaniej i może najsensowniej wyjdzie konwersja twojego starego roweru . Czy silnik będzie w przedniej czy tylnej piaście nie ma chyba większego znaczenia . Trzeba tylko wybrać dobry zestaw , a tu niestety nie pomogę . Z wąskimi oponami bym nie przesadzał . Myślę że oszczędność energii będzie symboliczna , a spadek komfortu zauważalny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...