Skocz do zawartości

[Ubezpieczenie] Czy w Polsce można uzyskać ubezpieczenie od kradzieży starych rowerów?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Do Krakowa przeprowadziłem się z Berlina i zamierzam ubezpieczyć mojego kochanego stalowego Pinarello pełną Dura Ace 7700++ za 8000 zł. Ale nie mogę znaleźć żadnych polis od kradzieży rowerów, które obejmują stare rowery, tylko nowe. Być może istnieją polisy ubezpieczeniowe wynajmujących, które mogą pokryć również kradzież starszych rowerów? Miałem to w Niemczech, sklep rowerowy potwierdził jego wartość.

Z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na Forum!

Ciekawy temat - na szybko rozejrzałem się po OWU od różnych firm i fabrycznie poskładany, cztero-pięcioletni rower to max co chcą ubezpieczyć.  A co ze składakami pieszczonymi przez lata?  Faktem jest, że ciężko wycenić jest sprzęt na retro ramie, z topową grupą ale sprzed dekady i karbonowymi kołami na szytkach, no ale klient teoretycznie mógłby sam wpisać odpowiednią jemu kwotę.

Może ubezpieczenie dla sportowca + sprzęt zadziała?  Gdy stacjonowałem w jUKeju popularną opcją było dopisanie roweru do ubezpieczenia domowego, które obejmowało również kradzież spoza gospodarstwa. 

Nie mam gotowej odpowiedzi na Twoje pytanie, ale też podrążę temat w wolnej chwili, sądzę że kilka innych osób też byłoby zainteresowanych.  

A w międzyczasie można próbować zamontować AirTag'a albo inne GPS trakery...

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, w Aviva można ubezpieczyć rower jako dodatek do ubezpieczenia domu ale maksymalna kwota ubezpieczenia to 5000zł.  Ja mam chatę ubezpieczoną w PKO i tam wypatrzyłem dodatkowe ubezpieczenie ruchomości na kwotę 10tys. za ~15zł miesięcznie, również od kradzieży poza domem.  Po pracy wczytam się w szczegóły.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiam z moim agentem o ubezpieczeniu najemcy i sprawdzam, czy są opcje, które pozwalają na rowery używane do 10000 zł :) Wielkie dzięki za wgląd w szczegóły. Do tej pory używałem dwóch zamków u i trzymałem go w mieszkaniu przez większość czasu!

If my polish is weird blame google :S

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od jakości kłódek, ich certyfikatów ale i tak nie ryzykowałbym zapinania takiej maszyny na zewnątrz na dłuższy okres czasu bo mogą zacząć znikać części.  Istnieją ubezpieczenia dedykowane cyklistom, które obejmują kraj, kontynent czy cały świat - może jakiś zagraniczny agent oferuje polisę na nasz rynek?

A może zakup taniego komutera z drugiej ręki, nawet trzymanego na zewnątrz a nie w domu, ma większy sens?  

 

Hit me up via PM if you prefer English, otherwise google is doing great job!

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...