Skocz do zawartości

[Hamulce tarczowe] Kross Level 2.0 29 2021


cvvik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Zakupiłem ostatnio rower Kross Level 2.0 29 2021 i mam pewien problem z hamulcami, a dokładniej może po prostu chciałbym je zmienić na inne.

Specyfikacja aktualnie zamontowanych hamulców:
Hamulec tył: JAK-Y2 NUTT
Hamulec przód: JAK-Y2 NUTT
Dźwignia hamulca: JAK-Y2 NUTT

Podobno krążą o nich jakieś legendy, stąd też pytanie czy polecacie może jakieś inne, które by pasowały do tego roweru.
Zastanawiałem się nad czymś budżetowym ale najlepszym w swojej cenie jak Shimano MT200 ale czy będę musiał coś dodatkowo wymieniać? Np. tarcze
Żeby uniknąć pytań czy jeżdżę gdzieś po górach? Tylko po takim lżejszym terenie.
Czekam na propozycję, 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczko wyżej (deore br-m6100) kosztuje już 600zł + tarcze (np. swissstop catalyst one) ze 250zł i zapewne dodatkowo wymiana manetek od przerzutek (tu może być problem bo takich pasujących do tych hamulców do obecnego napędu nie ma więc to implikuje wymianę napędu na co najmniej 2/3x10). Niestety takie są konsekwencję kupowania rowerów ultrabudżetowych.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kipcior napisał:

@Dokumosa Może czegoś nie rozumiem ale co mają hamulce do przerzutek? Przecież to HT, tam nie ma klamkomanetek.

Ale szedłbym w coś lepszego niż MT200, żeby poczuć że wydana kasa faktycznie coś dała. Ostatecznie te obecne badziewia to też hydraulika.

Rozumiem ale co masz na myśli poprzez coś lepszego? Jest coś poniżej m6100 co ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W shimano (biorąc pod uwage tylko hamulce z zaciskami 2-tłoczkowymi) są że tak się wyrażę 3 stages. W każdym stage'u hamulec działa identycznie. I tym sposobem mamy:

1. Skrajną budżetówkę czyli wszystko poniżej m6100

2. Min..przyzwoitości w postaci m6100 (to najniżdzy model z systemem servo-wave i klockami z wysokich grup)

3. SLX, XT i XTR - tu dochodzą ceramiczne tłoczki o większej śednicy co daje dodatkowo kilkanaście % siły hamowania.

Godzinę temu, remover napisał:

6100 mają "nową" klamkę, która się gryzie z manetkami z klasycznym mocowaniem na obejme.

Dla ścisłosci - nie gryzie się z mocowaniem na obejmę bo nowe manetki na obejmę jak m4100-m9100 jak najbardziej do nich pasują. Kwestia przesunięcia i zwężenia ów obejmy. Starych manetek jednak pożenić nijak się nie da. Chyba, że ktoś jest mutantem i manetka założona zaraz za chwtem mu nie przeszkadza.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli Deore M6000, które jak rozumiem powinny pasować też nic nie wnoszą? Nie jechałem na takich, nie mam porównania.

Zostają jeszcze kombinacje, czyli zacisk inny, klamka inna, albo wręcz wymiana tylko przedniego hamulca, bo to on odpowiada za hamowanie tak naprawdę.

Choć sam mam kombinowaną Magurę z SLX to proponować niczego nie będę, skoro się wyłożyłem na obejmie 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M6000 wnoszą tyle samo co M6100 ale sa nieprodukowane od przeszło roku. Jakieś spady może jeszcze gdzieś dostępne w nienormalnej cenie i być może bez gwarancji.

Stare klamki też obecnie słabo dostępne i kombinowane rozwiązanie zawsze wyjdzie sporo drożej.

Co do wpływu klamki to pomiędzy klamką z s-w i bez jest przepaść.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cvvik napisał:

Cześć, 

Zakupiłem ostatnio rower Kross Level 2.0 29 2021 i mam pewien problem z hamulcami, a dokładniej może po prostu chciałbym je zmienić na inne.

Specyfikacja aktualnie zamontowanych hamulców:
Hamulec tył: JAK-Y2 NUTT
Hamulec przód: JAK-Y2 NUTT
Dźwignia hamulca: JAK-Y2 NUTT

Podobno krążą o nich jakieś legendy, stąd też pytanie czy polecacie może jakieś inne, które by pasowały do tego roweru.
Zastanawiałem się nad czymś budżetowym ale najlepszym w swojej cenie jak Shimano MT200 ale czy będę musiał coś dodatkowo wymieniać? Np. tarcze
Żeby uniknąć pytań czy jeżdżę gdzieś po górach? Tylko po takim lżejszym terenie.
Czekam na propozycję, 

Pozdrawiam!

 

Zastanów się w pierwszej kolejności czy może chciałbyś je zmienić czy chcesz je zmienić.

Upgrade do MT200 nie ma sensu. Te Jaki pewnie też są w stanie zahamować tak samo jak MT200 ale nic więcej tutaj nie uzyskasz.
Najlepsze co można zrobić to wymienić klocki na metaliczne. Przerabiałem to z Mt200 i była to największa zauważalna różnica w sile hamowania.

Od M6100 tak jak wspominają inni, następuje taki mocno zauważalny przeskok. Do rozważenia kwestia ceny takiego przeskoku w stosunku planowanego budżetu, do wartości roweru, priorytetów jeśli chodzi o efektywność poszczególnych elementów osprzętu przyczepionego do roweru.

Edytowane przez JackFrost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na mt200 zyskuje się własciwie tyle że nie zabijesz bo się nagle nic nie złamie, nie pęknie itp jak w tych hamulcach za 50zł z wyposażenia fabrycznego. Tak jak kiedyś w markeciakach trzeba było w pierwszwj kolejnosci wymienić hamulce bo były plastikowe klamki i ramiona v-b...

Odnośnie działania mt200 to drugie tyle co od klocków zależy od tarczy. Tarcze shimano do niczego się nie nadają (biorąc pod uwagę wszystko poniżej rt8x).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...