Skocz do zawartości

[do 4000] Rower trekkingowy, miejski


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję roweru trekkingowego, głównie na dojazdy do pracy ok. 10 km w jedną stronę oraz na weekendowe wypady z dzieckiem poza miasto.

Dodam, że nie miałem styczności z rowerem od lat. Wzrost 180 cm, 85 kg wagi.

Zastanawiałem się nad Batavusem ewentualnie Krossem. Który z tych rowerów byłby lepszy, a może zupełnie coś innego? 

 

https://www.rowerystylowe.pl/p-14566/batavus-dinsdag-sport-8/w-33654/meski-czarny-metalik-57

https://kross.eu/pl/rowery/turystyczne/trekking/trans-8-0-czarny-szary-polysk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, chciałbym żeby to był możliwie najlepszy rower w tej cenie. Na długie lata. Domyślam się, że waga jest bardzo istotna.

Co myślisz na temat tego Batavusa? Słyszałem, że rowery holenderskie są dosyć solidne i trwałe.

Sory za takie pytania, ale kompletnie nie mam pojęcia na temat rowerów. 

Edytowane przez fraczekem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2022 o 21:17, fraczekem napisał:

Słyszałem, że rowery holenderskie są dosyć solidne i trwałe.

A co tam jest "holenderskiego" oprócz napisu na ramie? Rama ci w żadnym treningu nie pęknie a pozostałe graty są powszechnie dostępne i stosowane przez innych producentów - z tym, że nie ma nic za darmo, im części lepszej jakości tym rower droższy. Rowery za podobną kasę są po prostu porównywalne jeśli chodzi o jakość/trwałość, kwestia dobrania konkretnego modelu który najlepiej pasuje do twoich potrzeb geoemetrią, dodatkowym wyposażeniem itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2022 o 15:04, fraczekem napisał:

Poszukuję roweru <ciach> na dojazdy do pracy ok. 10 km <ciach> oraz na weekendowe wypady z dzieckiem poza miasto <ciach> a może zupełnie coś innego?

Przeczytałem sobie Twój wpis... zastanowiłem się chwilkę i zadałem sobie pytanie co ja bym zrobił mając do wydania 4tys na rower na dojazdy do pracy i przejażdżki z dzieciakiem gdzieś tam w weekend...

No 18kg trekking to by to nie był... no chyba że ten weekend z dzieckiem to objazd Bieszczad z namiotem i to co tydzień... miejskim rowerem (poza tym że w ogóle bym go nie chciał) to drugiej części Twoich potrzeb (wypady poza miasto) też bym raczej nie chciał realizować... zresztą to też będzie kloc niezależnie jaki to będzie model i jakiej marki...

Za 4tys można kupić przyzwoitego fitnessa (czy jak to teraz modnie się nazywa "gravela z prostą kierownicą") i będziesz miał rower bez rzeczy które tylko zawadzają (w opisanym przez Ciebie sposobie użytkowania roweru - a nie że w ogóle - bo bywają przydatne). Dodatkowo rower będzie ważył połowę (tak połowę) tego co waży tani trekking.

np. taki rower: https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-octane-one-gridd-flat-pd21408/?v_Id=136755&gclid=EAIaIQobChMIyMeLwuaQ-AIVmhh7Ch3VxgL_EAQYASABEgLIJvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się chętnie podłączę do tematu. Nie jestem specem, tylko bardziej laikiem...

Przeglądając forum, założyłem też post z moimi potrzebami i jestem przekonany niemal w 100 % do fitnessa - spełnia on wszystkie moje wymagania.

Jednak jest problem z dostępnością dla Marin DSX 2 orac CUBE SL ROAD.

@abdesign, czy masz może jeszcze jakieś propozycję co do konkurencyjnych rowerów w tej klasie ? Budżetowo, mogę dołożyć trochę więcej niż wspomniany Octane One.

I czy widelec karbon vs aluminium to duża różnica w komforcie jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I czy widelec karbon vs aluminium to duża różnica w komforcie jazdy?

Zależy od konkretnego widelca - bo nie liczy się tylko sam fakt, że jakiegoś tam w jakiejś tam części włókna użyto, więc od niemal żadnej... do kolosalnej.

Fittnes to nie do końca mój wybór... ale dostrzegam, że to jest chyba najmniej doceniany rower a przy okazji spełniający potrzeby chyba największej ilości użytkowników (to jest moje prywatne zdanie) Jak nie Road SL od Cuba to może Roadlite od Canyona? Na stronie mają że w wakacje będą.

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem !

Wracam do tematu.

Mianowicie, udało mi się dowiedzieć, że CUBE SL ROAD PRO oraz MARIN DSX 1 będzie dostępny w Lipcu. MARIN DSX 2 najwcześniej w połowie Sierpnia - chociaż cuda się zdarzają, taką informację dostałem od kilku dealerów.

I teraz chciałem się trochę poradzić. Wszystkie 3 rowery wydają się spoko i wygląd dla mnie jest jak najbardziej ok.. Czy jako mało doświadczony rowerzysta odczuję różnicę między DSX1 a DSX2 ? I jeszcze może i głupie, (ale przed wydaniem 5000 chce wiedzieć na co) czym się różni seria MARIN DSX od CUBE SL ROAD PRO?

Z góry dzięki za Waszą nieocenioną pomoc.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...