Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. 

Poszukuję roweru MTB do 4k. Planuję nim jeździć głównie po ścieżkach leśnych i polnych a i po asfalcie czasami pojeżdżę (ale raczej będę unikał). Nie będzie to ściganie się ani jakieś hardkorowe jeżdżenie. Z podzespołów to fajnie by było żeby napęd był typu 1x11 (na szybkości mi nie zależy za to wolę podjechać pod duże wzniesienie niż schodzić z roweru). Ważne oczywiście są hamulce szczególnie w moim przypadku bo ważę 115 kg ale świadomy jestem faktu że za 4k w rowerach teraz niczego konkretnego nie montują. 

Moją uwagę przykuły Romet Mustang M6, Kellys Spider 90 i Kross Level 4.0. Na chwilę obecną Mustang jest faworytem bo cenowo spox i dożywotnia gwarancja na ramę (które robione są w Polsce) 

Dzięki i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lat jeżdżę na hardtailu od KTM i robi robotę może jest droższy o te 500 zł od konkurencji, ale czuć jakość, unikatowość i do tego ręczny montaż czego nie znajdziemy w typowej masówce. Modelu nie podam, bo chyba już nie robią + ceny przed inflacją były dużo niższe.  Pozdrawiam 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Edwardo123 napisał:

ale czuć jakość, unikatowość i do tego ręczny montaż czego nie znajdziemy w typowej masówce.

Chciałem dopytać w szczególności o ręczny montaż - czego on dotyczy? 🤔

Edytowane przez chudzinki
Literówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie wiem dokładnie, bo znajomy pan jest jednym z dystrybutorów w Wawie i czasami przy serwisie sobie coś tam gadamy. Ale pewnie od 2 do kilku godzin. Zależy od modelu, napędu itd. Ktm ma w ofercie rowery z bezprzewodowym napędem od SRAM i na to też schodzi trochę inaczej z czasem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Edwardo123 napisał:

Ale pewnie od 2 do kilku godzin.

To by już dawno splajtowali...

16 godzin temu, Edwardo123 napisał:

A nie robiony na taśmie gdzie godzinowo składa się setki rowerów. 

Podaj przykład takiej fabryki.

14 godzin temu, Edwardo123 napisał:

Ktm ma w ofercie rowery z bezprzewodowym napędem od SRAM

Nie on jeden.

Dałeś się nabrać w marketingowy bełkot, o którym napisał @spidelli 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba uginacze najprostsze sprężynowe tylko z różnych stajni...

Różnica jest w napędzie. Dla mnie 1x10 byłby od razu całkowicie odrzucony, ale jak Tobie pasuje to sugeruj się wyglądem.

Taper jest, ale sztywnych osi brak. Cena 👎.

Jakby do tego 2x9 wrzucił jakiś powietrzny amorek to coś by z tego było 😀.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

7 minut temu, boryssobieski napisał:

Jeśli chodzi o koła to na co zwracać uwagę? 

W tym budżecie, a i nawet wyższym 99,9% producentów na tym oszczędza. W miarę solidne koła daje Unibike i Indiana do jakiś modeli pakuje WTB. 

Generalnie jak Ci się skończą to musisz myśleć o czymś solidniejszym.

Edytowane przez chudzinki
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chudzinki napisał:

To by już dawno splajtowali...

Podaj przykład takiej fabryki.

Nie on jeden.

Dałeś się nabrać w marketingowy bełkot, o którym napisał @spidelli 😀.

Tylko mówię jak się reklamują, rower kupiłem bo mi się podobał, a to jak się reklamują... każda firma wciska Ci coś lub w jakiś sposób naciąga fakty. Może przy budżecie 50k nie będzie to zauważalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko mówię jak się reklamują, rower kupiłem bo mi się podobał, a to jak się reklamują... każda firma wciska Ci coś lub w jakiś sposób naciąga fakty.

23 godziny temu, Edwardo123 napisał:

Chodzi o to, że każdy rower jest ręcznie składany przez 1 lub 2 ludzi w fabryce i tak wysyłany do sklepów. A nie robiony na taśmie gdzie godzinowo składa się setki rowerów. 

W dniu 1.06.2022 o 17:26, Edwardo123 napisał:

czuć jakość, unikatowość i do tego ręczny montaż czego nie znajdziemy w typowej masówce.

Coś mi się jednak wydaje że to Ty jesteś posiadaczem generatora marketingowego crapu...

KTM? Że niby manufaktura i butik? A skąd! Modele w cenie "dla ludzi" to przeciętna, drogawa niczym niewyróżniająca się masówka...

ps. Chociaż trzeba przyznać że Revelator Alto przyjemnie się prowadzi.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godzinach rozkminy jednak padło na Orbea MX30. Niestety w moim budżecie cudów dzisiaj nie na kupię a ten ma jednak ciekawszy napęd (szersze spektrum przełożeń niż w 1x11 które chciałem na początku) i gwarancję dożywotnią na ramę. No i nawet ładny jest ten niebieski kolorek 😉 😅. Dzięki wszystkim za pomoc i za garść ważnych informacji. Pojeżdżę na Orbei i zobaczę czy mnie wciągnie a gdy tak się stanie wtedy założę nowy temat typu Rower mtb za 6k ;) Pozdro. 

 

Temat można chyba zamknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...