Skocz do zawartości

[zakup] Indiana X-Pulser 5.9 za 3200


eustachiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto kupić ten rower? Mogę go kupić za 3200 zł. Rower ma służyć głównie do jazdy po leśnych ścieżkach i pagórkach, trochę po drogach szutrowych, po mieście i ścieżkach rowerowych, gdy trzeba dojechać do lasu, dlatego chcę 29 cali. Teraz jeżdżę na 26, ale już mnie to męczy, poza tym obecny rower już chyba dożył kresu swoich dni i nie opłaca się go reanimować.

Nie zależy mi na marce napisanej na ramie. Bardziej zależy mi na osprzęcie Deore. Jedyne co mnie martwi to 2 lata gwarancji na ramę i trochę to podejrzane.

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-5-9-m21-czarny-grafit-r21?utm_source=Criteo&utm_medium=cpc&utm_content=414586&utm_campaign=2022-05&utm_term=Rowery-MTB-gorskie

Co to jest amortyzator Rock Shox Judy TK RMT? Nigdzie nie znalazłem wzmianki na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze kwestia przełożenia. Zastanawiam się czy 36 z przodu i 11 z tyłu mi wystarczy do szybkiej jazdy po asfalcie. Nie zamierzam dużo po nim jeździć, tylko na dojazdy do lasu, ale nie lubię jeździć wolno, bo nominalnie jeżdżę na rowerze szosowym, a ten ma służyć tylko jako odskocznia. Teraz na 26 calach o szybkość nie dbam, bo tam się nie da jechać szybko, ale jak już coś kupować, to bardziej uniwersalnego, ale większej korby z Deore nigdzie nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Judy jest sprężynowa. 

Na tym zdjęciu wyraźnie widać pokrętło do regulacji naprężenia wstępnego sprężyny:

INDIANA-X-Pulser-5-9-M21-29-cali-meski-C

 

Zdecydowanie bierz wersję z powietrznym Reconem. 

Spręzynę powietrzną można o wiele lepiej i łatwiej dostosować do swoich preferencji, zmieniając w niej ciśnienie. 

 

W wypadku spręzyny metalowej, jesli kręcenie pokrętłem nie wystarczy, to trzeba ją wymienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z serwisem takiego amortyzatora powietrznego? Trzeba coś przy nim robić, a raczej czy można go serwisować samemu? Rowery od zawsze serwisuję sam i nie ukrywam, ze konieczność serwisu zewnętrznego to dla mnie duża wada.

Dzisiaj pojawiło się jeszcze coś takiego za 3900.

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-6-9-m21-czarny-brazowy-r21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mniej jeszcze ta Indiana Storm X7. Niby Deore, ale ma jakąś dziwną korbę spoza grupy i hamulce MT400, czyli chyba Acera. Akurat na hamulcach bardzo mi nie zależy, bo nie praktykuję ostrych zjazdów, tylko czy się nie rozsypią roku? Warto w to wchodzić?

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-storm-x7-m21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...