Skocz do zawartości

[luz na kole] mavic


greg07

Rekomendowane odpowiedzi

odszukałem podobny temat ale jest juz w archiwum i nie wyczerpuje problemu.

A mam pytanie czy kasując luz w przednim kole mavic trzeba je wypiac Czy tym specjalknym kluczem Mavic lekko dokrecic jak koło jest w rowerze zapięte ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic takiego nie znalazłem.. Jest ewenualnie instrukcja wymiany łożysk - Po zakończonym montażu dobrze jest wyregulować wstępnie luz łożyska. Gruntowną regulację najlepiej zrobić na zamontowanym już kole w rowerze - uwzględnia się wtedy silę dociągnięcia szpilki koła.

Edytowane przez greg07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, greg07 napisał:

A mam pytanie czy kasując luz w przednim kole mavic...

Chłopie... a Ty myślisz że przez 133 lata istnienia tej firmy powstał JEDEN model przedniego koła?

Wybierz sobie zatem losową odpowiedź albo daj szansę kolegom i podaj model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że te forum jest dla w cudzysłowie  pro-_- rowerzystów A zwykły to nie ma co szukać pomocy. Widocznie to sprawia przyjemność takim gościom jak powyżej  żeby pastwic się nad kimś kto szuka  po prostu pomocy Ale taki ABDESIGN   woli 10 postów bezsensownych walnąć niż rzetelną i prosta odpowiedź jeśli ma wiedzę o tym, bo zapewne nie ma jak nie udziela odpowiedzi , tylko swoje wubujalego Ego filozofie. Ja jak czegoś nie wiem to nie się wypowiadam prosta i dobra zasada.

Edytowane przez greg07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Panowie, przywołuję do porządku.

 

Luzy związane z piastami kasuje się tylko i wyłącznie na zdemontowanym kole. Nie słyszałem, żeby ktoś próbował to robić na kole założonym do roweru. Jest to zwyczajnie trudne do wykonania, a często niewykonalne w ogóle.

Luz kasujesz tak by oś kręciła się swobodnie, bez nadmiernych oporów.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@greg07 to nie jest darmowy helpdesk tylko forum dyskusyjne - a skoro stawiasz nieprawdziwe tezy to nie zostawia się ich bez komentarza i już - za rok ktoś to przeczyta i uzna Twoje wypowiedzi za prawdziwe i wyczerpujące temat > że Mavic wyprodukował tylko jeden typ piasty...

W dniu 20.05.2022 o 14:57, abdesign napisał:

Nigdy nie kasowałem luzu na zapiętym kole - nie wpadło mi to do głowy (miałem ksyriumy slr) ale myślę że to wykonalne.

A tak na marginesie... to co Ci się nie podobało w mojej wypowiedzi? Nie robi się tego na zapiętym kole z zasady, ale fizycznie jest to wykonalne - pytałeś? Dostałeś precyzyjną odpowiedź.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...