Skocz do zawartości

[Przerzutka?] Zryw przerzutki / przeskakująca przerzutka bardzo niebezpieczne


Rekomendowane odpowiedzi

@bogus

To próbuję... 

Kasetę znalazłem taką -> https://rowerek.pl/product-pol-7390-Kaseta-Shimano-Deore-XT-CS-M770-9-rz-11-32.html?query_id=1

Mechanizm korbowy -> https://allegro.pl/oferta/korba-shimano-fc-mt210-40-30-22-9s-175-mm-suport-12179363235
WIadomo opony i łańcuch już wyżej wymieniliśmy, czy to będzie grało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Korba MT210 to korba poza grupowa, ale nic nie szkodzi, stopniowanie się zgadza. Pamiętaj o suporcie, też należy go wymienić. 

Nie ma sensu kaseta XT, szkoda kasy jeśli nie walczysz o każdy gram.

@Dokumosa mnie ubiegł. Korba którą podał jest lepsza od MT210 i to znacznie lepszy wybór.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony też kup w Biostern są dużo tańsze niż te z aledrogo (po 65zł/szt).

No wyszukiwarki cenowe nie gryzą. Kupując u zdzierców dodatkowo napędzasz inflację. Im ma się ten towar nie sprzedawać. Co z tego, że nakręcili sobie lipną reklamę w porcie w Maladze jak ceny kosmos.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bogus napisał:

Korba MT210 to korba poza grupowa, ale nic nie szkodzi, stopniowanie się zgadza. Pamiętaj o suporcie, też należy go wymienić. 

Nie ma sensu kaseta XT, szkoda kasy jeśli nie walczysz o każdy gram.

@Dokumosa mnie ubiegł. Korba którą podał jest lepsza od MT210 i to znacznie lepszy wybór.

A jak to jest, że On podał korbę 10rz. i kasetę 9rz. 11-34 i będzie działać? 

17 minut temu, Dokumosa napisał:

Wszystko czytam i sprawdzam tylko dopytuję. 

a to? https://allegro.pl/oferta/zestaw-naped-shimano-deore-m6000-korba-kaseta-lanc-9964774777

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DokumosaPrzepraszam, za słowo On, źle to zabrzmiało. 

Czyli na ten moment mam to: 

 

 

11.jpg

22.jpg

5 minut temu, Dokumosa napisał:

On podaje tylko to co będzie działać :)

Ten zestaw z aledrogo to 3x10 wiec dolicz przerzutki i manetki.

suport wziąłbym https://allegrolokalnie.pl/oferta/suport-shimano-xt-bbmt800-hollowtech-ii-bsa-nowy no i ta kaseta co podałeś również będzie bez problemowa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.

Zdaje się, że poza dętkami podlinkowałem Ci wszystko co potrzebujesz. Do tego zanim kupisz nową korbę możesz sprawdzić czy oby na pewno trzeba zmieniać obecną.

Kaseta co podałem będzie lepsza niż tanie shimano.

Korbę masz rozbieralną. W razie potrzeby wystarczy wymienić środkową zębatkę. Zapytaj @ACTIVIA czy mógłby Ci zorganizować oryginalną. Jeśli nIe to trzeba dobrać coś np. z shimano.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając wszystko po kolei to koszty wynoszą: 

Korba -  364 zł 

Łańcuch - 77zł

Suport -> https://www.rowertour.com/p/20339/shimano-deore-xt-bb-mt800-lozyska-suportu-bsa-hollowtech-ii?gclid=Cj0KCQjw1ZeUBhDyARIsAOzAqQJ6pbOONbIyjvABa69dSqX3TQQNlLy9-XWl7Z3BE5tSaBAcNoi6AvEaAitqEALw_wcB Tu kilka złotych droższy, ale ze sklepu 103zł
Opony - 130zł

Co daje nam 674zł no i biorąc tamtą kasetę za 80zł wychodzi 700zł z groszem, ale jeśli mam odczuć jakość + trochę mniejszą wagę to może naprawdę dołożyć do tej -> https://www.centrumrowerowe.pl/kaseta-shimano-deore-xt-cs-m770-pd16044/?v_Id=14173&gclid=Cj0KCQjw1ZeUBhDyARIsAOzAqQIsLZlcc2gWXD8w6_nnG6GPSMmHnsqTqIaHwceWy0z7-8YduPm6M5kaAtEWEALw_wcB 

Wtedy łączny koszt byłby 674zł + 279zł. Wszystko się rozchodzi o to jaka jest różnica w jakości między tymi dwiema kasetami: ta za 80 i ta deore xt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co do kasety generalnie tak, XT ma część zębatek z aluminium. Osobiście wybrałbym tańszą, jeśli nie zależałoby mi na wadze, a o to raczej nie walczysz.

Odnośnie korby to wszystko sprowadza się do tego, że odległości pomiędzy zębatkami są takie same w obu systemach. Różnica w grubości łańcucha jest na tyle mała, że jeden i drugi dogada się z korba.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogusZamówiłem części, które wymienialiśmy, zdecydowałem się na kasetę deore XT, po prostu jakoś tak bardziej na mnie przemawiała. Do takiej zwykłej jazdy, nie żadne zawody MTB to chyba już po tych modyfikacjach nie ma sensu pakować pieniędzy w ten rower, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DokumosaWczoraj właśnie długo rozmyślałem nad różnicą dlaczego kupować  2 łańcuchy bo tam wcześniej wspominałeś. Czy to nie będzie to samo jeśli za 1000 km kupię nowy łańcuch? 
Oczywiście, to nie będzie żaden problem np, za 20-30 dni dokupić kolejny łańcuch za 100zł, tylko bardzo mnie to intryguje o co w tym chodzi. A co sądzisz o drugiej części pytania? Po tych modyfikacjach raczej nie będzie sensu już pakować kasy tylko go co jakiś czas serwisować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DokumosaO widzisz, a tego to ja bym w życiu się nie spodziewał. czyli domawiam jeszcze jeden ten łańcuch, który mówiliśmy. Tylko teraz jeszcze jedna sprawa, jeśli przejadę 1000km na jednym, pójdę go zmienić, przejadę 1000 na drugim to ile jeszcze potem te łańcuchy mają posłużyć, bo po 1000 będą miały już na liczniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa dwie szkoly. Jedna do całkowietego zamordowania kasety (w przypadku tanich kaset ma.to sens) a druga - jesli ktoryś łańcuch osiągnie 0,7% wyciągnięcia to sie go wyrzuca i do zestawu rotacyjnego wprowadza nowy. Jak masz więcsj niż 2 łańchcuchy to wieszasz na gwoździu i przy rotacji zawsze wybierasz ten krótszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dokumosa napisał:

Sa dwie szkoly. Jedna do całkowietego zamordowania kasety (w przypadku tanich kaset ma.to sens) a druga - jesli ktoryś łańcuch osiągnie 0,7% wyciągnięcia to sie go wyrzuca i do zestawu rotacyjnego wprowadza nowy. Jak masz więcsj niż 2 łańchcuchy to wieszasz na gwoździu i przy rotacji zawsze wybierasz ten krótszy.

Okej, dziękuję. Będę miał to na uwadze. W tym moim hexagonie jest siodełko selle royal, a sztyca to ALUMINIUM 27,2x350 oraz pedały FP-917N, czy możesz polecić jakieś pedały najlepiej srebrne oraz siodełko ze sztycą wygodniejszą lub samo siodełko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodła nie kupuje się przez internet chgba, że się wcześniej przejechało na takowym co najmniej kilka km.

Po co chcesz zmkeniać sztycę?

Jak celujesz w pedały platformowe to poszukaj takich łożyskowanych wyłącznie na łożyskach maszynowych. Stream pro sa na ślizgach. Do tego typu pedałó potrzebne są odpowiednie buty jak np. 5 10 freerider. Tu masz przyzwoite: https://allegro.pl/oferta/pedaly-platformowe-nylon-maszynowe-czarne-10782482880

Wskaźnik zużycia tego typu sobie daruj. Nie działa to poprawnnie. Lepiej powiesić nowy, skrócony na odpowiednią długość, łańcuch na gwoździu i zaznaczyć linię jego wydłużenia o 0,7%.

Ten zielony smar to lipa - zmywa go czysta woda. Lepiej kup tubę smaru motoryzacyjnego do łożysk (mobil, shell, texaco itp.).

Wosk do łańcucha to temat rzeka. Szkoda niszczyć nowy łańcuch wypłukując go z fabrycznego, dobrego i trwałego smaru przed aplikacją wosku. Kup olej do łańcuha. Pedro's Syn Lube, Rohloff, Shimano PTFE itp.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...