Skocz do zawartości

[Łancuch się zacina] po wymianie


Rekomendowane odpowiedzi

Więc wymieliłem łańcuch (ebik), z przodu jedna zębatka , sprawdziłem czy przerzuca  na sucho, jest ok, chodzi płynnie, wsiadłem ,przejechałem   z 5 m i   jakby się zacina, w pewnym momencie nawet się zablokował, a że mam idiotyczna osłonę łańcucha której nie da się ściągnąć bez ściągnięcia korb pedałów, nie wiem w którym miejscu jest problem, wydaje mi się ,że właśnie w okolicy tej osłony. Problem jest raczej niezależnie od przełożenia .

Gdzie szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest silnik Boscha z małą zębatką ? Jeśli tak ( a może też jeśli nie ) to zajechałeś właśnie przednią zębatkę i ,,zaciąga " nowy łańcuch pod obciążeniem . W każdym razie ja tak miałem . Założyłem stary łańcuch i jest ok . Teraz jeżdżę do zajechania całości . I tobie radzę to samo  jeśli jeszcze masz ten stary łańcuch . Potem trzeba będzie wymienić całość - zębatkę, kasetę i łańcuch .

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WaGiant napisał:

Czy to jest silnik Boscha z małą zębatką ? Jeśli tak ( a może też jeśli nie ) to zajechałeś właśnie przednią zębatkę i ,,zaciąga " nowy łańcuch pod obciążeniem . W każdym razie ja tak miałem . Założyłem stary łańcuch i jest ok . Teraz jeżdżę do zajechania całości . I tobie radzę to samo  jeśli jeszcze masz ten stary łańcuch . Potem trzeba będzie wymienić całość - zębatkę, kasetę i łańcuch .

Tak, to może być to ,spróbuje reaktywować na starym, kupię zębatkę przednią i wymienię, ile przejechałeś na tym co masz ?

mam dwa, jeden 7000 i nie ma takich objawów (wymieniałem w obu dzisiaj łańcuchy) ,drugi z 5000 i z tym jest problem.

To obciążenie było znikome, jechałem wolno, po prostej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zębatkę 16T ale nie chyba nie oryginalną Boscha  , była wymieniana przy zakupie na jakiś zamiennik (fabryczna była 18T ).   16tka wytrzymała 2 łańcuchy i po 2153km nie przyjęła następnego . Przy mocniejszym depnięciu zaciągało . Ja na e jeżdżę tylko w górach , obciążenia , a więc i zużycie jest duże . Inna sprawa że im mniej ząbków tym szybciej padną , a ten zamiennik może jest słabszy . Aha używam łańcuchów KMC do E bikow ,  wytrzymują +/- tyle ile zwykłe w zwykłym rowerze . Z e-shimano jest podobnie . Ciekawe ile wytrzyma zwykły łańcuch w ebiku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...