Skocz do zawartości

[do 3000] uniwersalny, lekki, "bez niczego"


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,  jestem totalnie niedzielnym rowerzystą i to takim wychodzącym na rower raz na miesiąc i chciałbym kupić coś bardzo prostego w utrzymaniu. Jestem zmęczony tym, że za każdym razem jak mój rower trochę postoi w garażu (gdzie jest mocny ścisk i wszystkie rowery sąsiadów są na kupie), mam wszystko znowu do wyregulowania. Tarcze biją, biegi trą it'd.

 

Więc poszukuje roweru, który:,

1. Ma hamulce obreczowe (nigdy więcej tarczowych, cholery dostaję:D)

2. Ma kasetę tylko z tyłu

3. Nie ma amortyzatora na widelcu

4. Ma oponę typu gravel, czyli taka, że nie zabije się na leśnej drodze.

5. Wspiera wygodna, a nie sportową postawę.

 

Jakby nie punkt 4 i 5 to kupiłbym pierwszy z brzegu rower miejski/tania szosę. Ale nie mogę znaleźć nic co jeszcze spełnia te dwa warunki. Może mogę coś kupić i lekko zmodyfikować, ale się na tym totalnie nie znam

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko połączyć te wymagania, szczególnie chcąc wydać taką kwotę i nie chcąc tarczówek.

https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-120/_/R-p-300806

Ma wszystko czego potrzebujesz, a ledwo ruszyłeś budżet. Za zaoszczędzone pieniądze możesz wymienić opony, kupić inną sztyce z siodełkiem, żeby była regulacja, itd. 

Pozycja na riversidach raczej z tych bardziej wyprostowanych, więc też bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proszę Pana niewiele zostaje, albo prawie nic ;)

Hamulce obręczowe ostały się jedynie w tanich rowerach, takich jak ten z Decathlonu. 

Jest jeszcze podstawowy crossowy Unibike Prime - ale musiałbyś go pozbawić przedniej przerzutki, zmienić korbę i widelec - i tutaj może być problem, żeby coś sensownego pod hamulce obręczowe kupić. 

Co do reszty - ja nie mam pomysłów, hamulce tarczowe mają tyle zalet nad obręczowymi że dziwi mnie takie podejście. Ale skoro rower ma być poodbijamy i nieszanowany przez innych to szukaj odpowiednika wspomnianego Riverside, z jakiejś firmy która ideologicznie Ci pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KSikorski napisał:

Polecam zatem rower z przekładnią planeterną. 

Wpisz w Google, allegro i olx "rower nexus 8", "rower alfine 8", "rower alfine 11", da Ci to pogląd na ofertę.

Moze cos a'la Kross Street Scraper ? Mialem kiedys, bardzo fajny rower na miasto i okolice, piasta planetarna Alfine , hamulce hydrauliczne tarczowe , poza tym dosc prosty i nie wymagający czestych serwisow rower. Przerzutka z tyłu super płynnie zmienia biegi , mozna tez na postoju zmieniać.

Byly ostatnio 2-3 sztuki na OLX / Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...