Skocz do zawartości

[bukłak] Nawadnianie na maratonach - jaki bukłak?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam bukłak Evoc kupiony wraz z torbą biodrową. Jestem bardzo zadowolona i z bukłaka i z ustnika. Smak wody jest neutralny, nalewa się i myje wygodnie, system odczepiania wężyka działa i jest szczelny, blokada ustnika działa sprawnie i z właściwym oporem, pije się przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Osprey i EVOC mają lepsze ustniki niż Deuter? Na oko wyglądają tak samo. W Deuterze jak mocno nie zagryziesz zębami, to się nie napijesz i przepływ jest bardzo słaby. Może inaczej to rozwiązano w Camelbaku. Zanim kupię jakikolwiek inny bukłak, to chciałbym to wiedzieć. **

Na trekking to lepsza butelka lub kubek termiczny i nie trzeba co chwilę sięgać do plecaka, bo jeśli nawet nie ma kieszonki na butelkę, to niektóre butelki posiadają zaczepy. Dodatkowo widzisz, ile ci jeszcze zostało wody. W przypadku bukłaka do końca nie wiesz.

** Można wyjąć sprężynkę z ustnika, ale wtedy kapie i woda się cofa. Nie wiem, co na to poradzić, ale nie chcę sobie łamać zębów na bukłaku. Jakieś inne opcje?

Edytowane przez 1938
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgryz ustnika w Osprey jest taki sam jak w Deuter. Ja akurat na to nie narzekam i zarówno przepływ jak inne funkcje z tym związane są dla mnie idealne. Leci płynu tyle ile potrzeba. Co do szacowania ile jeszcze zostało to na początku jest kicha , potem jak się z tym polata to po "łykach" wiem ile jeszcze mam w baku. I dla tego ten przepływ przez ustnik ma duże znaczenie bo płynie tyle  ile ma - nie za dużo nie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Sziva napisał:

Ja mam bukłak Evoc kupiony wraz z torbą biodrową. Jestem bardzo zadowolona i z bukłaka i z ustnika. Smak wody jest neutralny, nalewa się i myje wygodnie, system odczepiania wężyka działa i jest szczelny, blokada ustnika działa sprawnie i z właściwym oporem, pije się przyjemnie.

Przyszedł mi dzisiaj Evoc Bladder. Zdecydowałem się na wersję 3 litry, jest jakieś 10 cm wyższy od wersji 2 litry. Do plecaka w góry wchodzi bez problemu, do plecaka rowerowego na styk ale przecież nie muszę napełniać na full a różnica w cenie raptem 10zł. Poza tym jednak 2L na cały dzień w góry to trochę mało i posiłkowałem się zawsze małą butelką wody jeszcze. 

Pierwsze wrażenia to takie że nic nie cieknie. Cały dzień trzymałem napełniony i ani kropla nie wyciekła. Ustnik chyba lepiej działa niż w Deuterze, raczej nie trzeba tak mocno zaciskać i przepływ wody chyba większy. Ale to może tylko tak mi się wydaje bo Deutera użyłem tylko raz. 

Co do smaku wody chyba jednak jest delikatny posmak ale to bardziej z ustnika niż samego worka. Ale i tak przepaść w porównaniu z tym jak dawała woda z Deutera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pecio napisał:

Zgryz ustnika w Osprey jest taki sam jak w Deuter.

To Osprey też odpada. Ma ktoś porównanie z bukłakami Camelbaka? Przy tych upałach muszę mieć trzeci bidon lub bukłak, najlepiej w nerce, żeby nie obciążać kręgosłupa, zwłaszcza na kamieniach, bo raczej nie ustabilizuję tak plecaka na biodrach, żeby po beskidzkiej rąbance nie skończyć z bólem kręgosłupa.

Może to kwestia preferencji, ale nie chcę niczego zagryzać i męczyć się ze słabym przepływem. Szukam innych rozwiązań.

W Deuterze przy pierwszym użyciu woda mocno przechodziła plastikiem, choć bardziej gumą. Dopiero po zdjęciu sprężynki z ustnika smak był neutralny, ale może dlatego, że przepływ wody był szybszy i nie nadążyła zmienić smaku. Jechać w ten sposób też słabo, bo więcej wody się wyleje niż wypiję. :D

Edytowane przez 1938
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...