Skocz do zawartości

[Zakopane] trasy MTB, szosowe i piesze.


Rekomendowane odpowiedzi

Po weekendzie majowym, wybieram się w rejon Zakopanego, będę tam przez tydzień.

Zabieram ze sobą rower MTB , szosę i własne nogi.

Proszę o polecenie jakiś ciekawych tras , najlepiej gotowych plików, pod wyżej wymienione aktywności.

Trasy raczej ambitne, z dużą ilością pionu.

Coś tam sobie poszykowałem, z szosowych tras chce przejechać  TRR i dookoła jeziora Czorsztyńskiego.

Ps. lubię się mocno zmęczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem w zeszłym roku z Nowego Targu ścieżką rowerową do okolic Rogożnika, potem po strzałkach wyścigu dookoła Tatr do Zębu i dalej na Gubałówkę, zjazd do Kościeliska.

Jeżeli znajdziesz oznaczenia na drodze ( żółte strzałki ) to się zmęczysz.

Miejscami jest grubo, na deser widok z Gubałówki.

Warto.

A propos dookoła Czorsztyńskiego, to w sumie jest tam jeden podjazd przed Niedzicą i parę hopek w okolicach Czorsztyna.Pełno ludzi w weekend. Widoki są.

Edytowane przez Tomek21001
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się bardzo che to polecam zrobić "usemkę" z trasy wokół zalewu. Czyli w Sromowcach odbijasz na szosę przez Pieniński Park i przez Hałuszową do Krościenka. Dalej Szczawnica, Słowacka Lesnica, wspinaczka na Lesnickie sedlo i zjazd przez Haligowice do Czerwonego Klasztoru. Potem już wiadomo.  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, vpablov napisał:

Po weekendzie majowym, wybieram się w rejon Zakopanego, będę tam przez tydzień.

Zabieram ze sobą rower MTB , szosę i własne nogi.

Proszę o polecenie jakiś ciekawych tras , najlepiej gotowych plików, pod wyżej wymienione aktywności.

Trasy raczej ambitne, z dużą ilością pionu.

Coś tam sobie poszykowałem, z szosowych tras chce przejechać  TRR i dookoła jeziora Czorsztyńskiego.

Ps. lubię się mocno zmęczyć :)

Co prawda po podhalu jezdziłem zgrubsza kilka razy dopiero i to głównie rekonesans pod TRR, ale szukając tras widziałem kilka fajnych wariantów objazdu tatr dookoła i rozważam to w tym roku. 

Tak więc podrzucam. 

https://www.strava.com/activities/602792436         https://www.strava.com/routes/17002810

PS, co do tras i szukania fajnych wariantów to dobrym sposobem jest użyć wyszukiwarki na Stravie. Ot szukasz ludzi z Zakopanego i sprawdzasz gdzie jeżdżą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej poza Butorowym to jest gorzej niż ubogo. Jak masz opcję podjechać autem to do Słowaków na Magurę Spiską. Przynajmniej widoki są kozackie. Lechnica też jest przyjemna ale tam non stop pozamykane więc albo na partyzanta i to olewasz albo może coś napiszą na fejsie kiedy ten majdan otworzą. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gorcach jest trochę oficjalnych szlaków rowerowych. Nie są super, bo to albo szutrówki albo leśne drogi z kamiorami, ale coś bardziej ścieżkowego też się trafiło. Turbacz czeka. My jechaliśmy z Koninek (tam jest trasa enduro/dh) - poza ostatnim odcinkiem przed schroniskiem, gdzie wolał bym mieć gąsienice to pięknie. Bikepark jest też w Kluszkowcach, ale nie jeździłem. Wyglada na trudny. 

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za pomoc, podsumowując wyjazd mogę powiedzieć , że wszystko zagrało idealnie.

Począwszy od pogody , po trasy i inne atrakcje....

Sześć dni rowerowych (dwa na MTB, pozostałe szosa)  i jeden trekingowy.

Pierwszy dzień - wprowadzenie MTB  2 h 44 min 1072 up

Drugi dzień - runda dookoła Tatr - 203 km , 2715 up  - całość 6 h 41 min 

Trzeci  dzień w ramach regeneracji i odpoczynku, wejście na Rysy  (6 h 47 min - 25 km , 1596 up)

4 dzień luźno MTB  2 h 48 min 1124 up

5 dzień szosa Leśnica , Trzy Korony, jezioro Czorsztyńskie 157 km, 2222up, 5h 49min - trasa sztos

6 dzień szosa przełęcz Knurowska , Krościenko 133km, 2131up,  4h 35 min

7 dzień szosa po trasie TRR + ścianka Bukovina 106 km , 2423up  4 h 22 min

+ treking na zluzowanie nogi 2 h 19 min 516 up

Wyszło pięknie, tak trzeba żyć :)

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...