Skocz do zawartości

[4000zł] Rower z szeroko pojętym zastosowaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Siemano!
 
Przychodzę z zapytaniem ; ) Jaki nowy rower do 4 tysięcy?
 
Przeznaczenie:
 
  • Spokojny objazd miasta
  • Spokojny przejazd przez las, szutry
  • Okazjonalne nauki wheelie
  • Ewentualnie malutkieee skoki (krawężnik itp)
 
Bać się mocno 1x na przodzie? Byłem zdecydowany na Specialized Rockhopper Comp 2x 27.5, ale zostały tylko wersje 1x 2022 ; <
 
Zapraszam do dyskusji, dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bać się mocno 1x na przodzie?

Napęd jak napęd, po prostu przełożeń trochę mniej ale ich zakres podobny

Cytat

Byłem zdecydowany na Specialized Rockhopper Comp 2x 27.5, ale zostały tylko wersje 1x 2022 ; <

Problem w tym, że mtb to jest raczej do tyrania w trudnym terenie a nie jazdy po mieście, chyba bym sobie crosa kupił, będzie lepszy tak w 3/4 twoich zastosowań

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kk_6k2 napisał:

Bać się mocno 1x na przodzie?

Wcześniej ganiałem na (1x10) jak pamiętam ?, potem (1x11), przerzuciłem się na (1x12), lepsze trzymanie łańcucha przez tylną przerzutkę w nowych napędach Shimano Deore XT (1x12), porównując do wcześniejszego napędu Shimano Deore XT (1x11).

Najlepsze rozwiązanie dla świrów rowerowych ;) Zalety napędu z jedną zębatką ... B) :thumbsup: 

Brak dodatkowej wkurzającej manetki do przerzucania dodatkowych biegów, oraz brak dodatkowego pancerza, ilość biegów wystarczająca, łatwy dostęp do zębatki pod względem czyszczenia szmatką, super wygląd, prosta i bardzo mocna konstrukcja, większe zęby i silniejsza tylna przerzutka do trzymania łańcucha ) Jeżeli nie ganiasz na zatrzaskowych platformach, można także zastosować zębatkę owalną, stosuje się nią ( zaleca się do pedałów platformowych i butów do pedałów platformowych ) Zenek B) :thumbsup: tutaj z forum może coś napisać, jeżeli chce, ja tam nie jestem dobry w bazgraniu i wytłumaczeniu ( łapotologicznie :D) dlaczego to też jest fajne rozwiązanie. Żywotność napędu jest bardzo duża, jedyna rzecz jaka jest do wymiany i trzeba tego pilnować jak w każdym napędzie, nie tylko z jedną zębatką z przodu, to zmiana łańcucha, inaczej rozciągnięty łańcuch zacznie zjadać napęd, tak jak przy innych napędach, to wszystko.   

Ogólnie polecam taki napęd ( Jeżeli nie Jesteś ;) przekonany i nie wiesz czy będzie to co chcesz, zawsze możesz wybrać jakiś inny napęd, to znaczy taki z większą ilością zębatek z przodu ;) )   

           

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kk_6k2 napisał:

Polecasz jakieś konkretne modele?

jeśli chodzi o stosunek cena/graty to tego niczym nie przebijesz https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-920/_/R-p-300795?mc=8405267

 

Teraz, kk_6k2 napisał:

Iść w Specialized Rockhopper Comp 27,5 do moich wymagań zatem?

to nie jest jedyny rower na świecie z napędem 1x👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy rozumieć, że ci znaczek speca odebrał zdolność logicznego myślenia?

Cytat

ale ma dość dobre opinie stosunek cena-jakość

Cytat

Teraz kwestia czy jest coś rozsądniejszego do 4000 zł

Trudno nie będzie bo wybrałeś chyba najmniej rozsądny model do 4000. Koło 27,5, sprężynowy widelec a do tego 1x9 na microshifcie. Nie sądziłem, że to kiedyś napiszę ale nawet trek oferuje więcej, 3 stówy tańszy marlin 6 ma deore 1x10

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-storm-x7-m19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocat Trail 4 ma atrapę amoryzatora. 

 

Jeśli chcesz ścieżkowca, to troszkę zwiększ budżet i poluj na Rockridera AM 100 HT:

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-all-mountain-rockrder-am-100-hardtail/_/R-p-331946

 

Jesli chodzi o rowery XC, do do 4000 zł raczej nie znajdziesz niczego lepszego niż ta Indiana Storm X7 na Deore i z powietrznym Reconem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bobcat 5? Warto w cenie 4400? Bo przynajmniej są dostępne... 

A co do Rockridera to niestety nie ma nigdzie (ostatni pytałem w sklepie również XC100 to mi powiedzieli, że już go więcej nie będzie w sklepach, bo przestali produkować)

Co jeszcze na ścieżki można szukać w podobnym budżecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...