Skocz do zawartości

[pomiar mocy] Najtańszy sposób na pomiar mocy


Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym w życiu nie dopłacił drugie tyle za ten sam (nie taki sam, nie podobny - dokładnie ten sam) produkt. Ta gwarancja w Polsce nie jest warta aż tyle. 

I zobacz sobie statystki - jaki procent użytkowników kiedykolwiek skorzystało z gwarancji? Prawie nikt, pojedyncze przypadki.

Jeżeli to jest cała korba z czujnikami już zintegrowanymi, to chyba montaż jest banalny, zdejmujesz starą korbę i zakładasz nową 

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczytać sobie trochu dcrainmakera. Wszystkie te chińczyki to padaczka i nie maja nic wspólnego z rzeczywistym pomiarem .A co do korzystania z gwarancji w tego typu produktach to baaaardzo się przydaje.  Stages  w roku dwa razy padł. Inpeak  też miał problemy i był odsyłany do "poprawki".

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale nie o tym była  mowa przedtem. Jest sobie pewien producent z Chin i kolega napisał, że tego samego produktu nie kupiłby nigdy w życiu na Aliexpress bezpośrednio od producenta, ale kupiłby go w Polsce dopłacając drugie tyle. Za tę niby gwarancję.

Ja rozumiem tą złą sławę tzw Chińczyków, ale tej fobii Aliexpress nie rozumiem. We wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek i mieć na uwadze, że koniec końców i tak wszystko jest z Chin, tylko albo kupisz to bezpośrednio albo dopłacisz pośrednikom.

Nie wiem jak akurat czujniki pomiaru mocy, ale pulsometr Magene działa dobrze, liczniki i gps-y igpsport nie są wcale złe, tal samo jak np akcesoria inBike. Więc już może bez przesady z tym straszeniem Chińczykami

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czujnik czy pulsometr można machnąć ręką jak się zepsuje , nawet odsyłka do Chin wyjdzie drożej niż to warte.  Ale pomiar mocy już trochę kosztuje.  Odsyłka to koszt obecnie w najtańszej wersji 67 zł. Nie masz pewności ,że nie zaginie gdzieś po drodze. Po drugie różnie bywa z respektowaniem tego prawa.  Po trzecie w Chinach masz tylko rok gwarancji .  Miałem kilka przypadków gdzie zakupione towary na Ali albo ginęły po drodze albo przychodził dosłownie komplet igieł do szycia zamiast rowerowego szpeju.  Za te "igły" mi zwrócili kasę a w dwóch przypadkach zagubienia wypięli się na mnie i nie otrzymałem  zwrotu kasy.  Twierdzili , że mają od poczty kwit poświadczający odbiór towaru. I co im zrobisz. Dlatego ja na Ali  kupuje tylko pupiane popierdółki i najlepiej w promocji za 1zł.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon, przecież nikt Ci nie broni kupić magene bez żadnego wsparcia w cenie +/- inpeaka z pełnym wsparciem w rodzimym języku i gwarancją realizowaną z dnia na dzień 😄

Po za tym nie jestem przekonany że w Polsce cena byłaby 2x jak na aliexpress. Przedstawicielem Magene na Polskę jest firma Trimark z Gdyni, tam proponuję pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaniem zasadniczym jest to, czy ta korba Magene jest dobra, czy nie jest. Jeśli jest dobra, to można rozważać czy warto odpuścić sobie gwarancję. Lub dowiedzieć się, ile kosztują ewentualne naprawy bez gwarancji.

W pulsometrze czy czujniku kadencji w zasadzie nie ma co się popsuć. Czy w czujniku mocy ma co się popsuć tego nie wiem.

Jeśli piszesz coś o firmware, to pośrednik nie robi raczej nic, czego nie można zrobić samemu, żeby zaktualizować firmware licznika czy GPS wystarczy zrobić to co napisał producent, zwykle aktualizuje się to samo automatycznie albo trzeba wrzucić plik na urządzenie. Mi by nawet było szkoda czasu i tak czy siak nie odsyłałbym nigdzie urządzenia i nie czekał aż to zrobią i odeślą mi z powrotem 

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...