Skocz do zawartości

[Gitara] + rower


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Na stare lata postanowiłem nauczyć się grać na pudle i mam zamiar co jakiś czas wozić swoją gitarę na rowerze. Spokojna wycieczka, ognisko i takie tam. Chciałem ją wozić na bagażniku i tu mam dylemat jaki futerał kupić. Najsztywniejszy z możliwych odpada ze względu na wagę. Pozostają ze styroduru i piankowe. Te pierwsze są sztywne i gitara jak ma luz może sobie wewnątrz wesoło podskakiwać, poza tym nie wiem czy wejdzie z podgitarnikiem. Te drugie na pewno są w dwóch wersjach czyli z cieńszą i grubszą pianką. Ma ktoś jakieś doświadczenie na tym polu? Albo może zna kogoś kto ten temat ugryzł? Dodam, że bagażnik jaki mam jest mocowany na sztycę (nie mam w ramie otworów) i do bodaj 10 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Dry Ucz się chłopie, ucz. Mam dwa krzesła już i od niecałego roku katuję gitarkę akustyka. Dlatego tak rzadko tu zaglądam :) Ale na rowerku, w miarę możliwości, jeżdżę cały czas :) Dziś do roboty. Nie woź instrumentu na rowerze. Możesz spróbować jedynie z pokrowcem, który ma szelki jak plecak. Mam taki pokrowiec ale jazdy z gitarą uprawiam tylko autem na razie. Bagażnik roweru i gitara - zły pomysł, nawet z twardym futerałem. Gitarę łatwo jest rozwalić. Jeśli  masz pecha, po graniu źle ją oprzesz i uderzy z niewielkiej wysokości o podłogę, możesz rozglądać się za nową.

@KSikorski z ukulele zdecydowanie łatwiej, sopranowe (najmniejsze mam) bo mój Pimpek udaje, że się uczy...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Chyba skończy się na tym, że kupię jakiegoś używanego akustyka i jego będę wozić, ewentualnie pudło lidlowskie by żal nie było. A do domu uzbieram na jakiegoś fajniejszego klasyka. I po dzisiejszej wizycie w sklepie muzycznym już chyba wiem jakiego 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...