Skocz do zawartości
  • 0

Pomoc


Gość Bartosz

Pytanie

Gość Bartosz

Dziś dobry, 

Ta drogą szukam pomocy w doborze dobrego roweru dla syna: 10 latek, 152cm ,startujący w amatorskich wyścigach rowerowych po terenie.

Jeździł on typowo amatorsko i dla dobrej zabawy i uczestniczenia a niżeli zarzynania się walka o miejsca.

Jednak ostatnio uznał że chciałby większy rower ( myślałem o ramię 17'- 18' )i szybszy by poprawić wyniki. 

I tu Proszę o pomoc w znalezieniu czegoś w przedziale 1400-1800zl . 

Myślicie że pomożecie? 

Z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosz

Właśnie wiem jednak syn wsiadł na mój stary rower górski i tam jest rama 19' i do spokojnej jazdy daje radę więc pomyślałem że takie 17' to było by super. Koledzy na wyścigach właśnie na takich ramach jeżdżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

No te rower mój kupiłem właśnie jakieś 10 lat temu hehe .. Możliwe ,że złudnie opieram si na tym że jest ta rozmiar 19. Widać po jeździe zwykłej że sobie jedzie i jest luz ale jak kiedyś zabrałem go do lasu na lekki teren to widać było że nie panuje nad nim bo jest zbyt dużo. Czyli w tej cenie nie da rady czegoś przyzwoitego zaproponować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19" jest dla mnie dużo za duże, a mam 174cm wzrostu i 82kg wagi.
Dla 152cm wzrostu pewnie jakieś 14-15" to byłby absolutny maks...

W tej cenie tylko i wyłącznie używki. Na przykład coś takiego: https://www.olx.pl/d/oferta/rower-mtb-kross-level-te-jr-26-bdb-CID767-IDOqVxR.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Zdecydowanie rama 17' traf chciał że sąsiada młody wyszedł z rowerem i mój się przymierzył. Pasuje jak ulał. 

Ja byście mieli jakiś linki do godnych ofert to poproszę.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zdecydowanie rama 17' traf chciał że sąsiada młody wyszedł z rowerem i mój się przymierzył. Pasuje jak ulał. 

Bez zdjęcia nie uwierzę.

Ja też jestem w stanie obniżyć siodełko na XL`ce kolegi co jest wyższy ode mnie o 20cm i nawet pojeździć nim po ścieżce rowerowej, co nie znaczy że byłbym w stanie go optymalnie wykorzystywać w terenie. Piszesz że to ma być rower do zawodów, a nie jazdy po podwórku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania rower po córce - Giant Talon 27,5 koło, rozmiar S po mocnym upgrade (napęd 3x10 XT/SLX, widelec powietrzny Manitou Marvel z blokadą, SPD, opony zwijane Schwalbe, koła systemowe Sun-Ringle) waga 12,5 z pedałami i koszykiem na bidon.  obejrzenia w Warszawie. Córka używała w wieku 11-14 lat - nie pamiętam wzrostu na początku, ale gdzieś koło 172cm rower był już za mały i przesiadła się na rozmiar M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz
2 godziny temu, KSikorski napisał:

Bez zdjęcia nie uwierzę.

Ja też jestem w stanie obniżyć siodełko na XL`ce kolegi co jest wyższy ode mnie o 20cm i nawet pojeździć nim po ścieżce rowerowej, co nie znaczy że byłbym w stanie go optymalnie wykorzystywać w terenie. Piszesz że to ma być rower do zawodów, a nie jazdy po podwórku...

Może i racja sąsiad zaproponowal przejażdżkę i masz rację ja spoko mu szło na normalnej ścieżce to w terenie już mu przeszkadzał i stwierdził że słabo nad nim panuje... Hehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...