Skocz do zawartości

[Rower 20"] dla dziewczynki 118 cm


adisb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, etap zmiany roweru aktualnie jeździmy na Puky Rower S-Pro 18-1 (dziewczynka 7 lat wzrost 118 cm) i czas na coś poważniejszego aktualnie prześwietliłem modele firm które znam tj: Woom 4 / KUbikes 20S / FROG 53 / PUKY S-PRO 20 mimo to chciałbym jeszcze poznać opinię na temat dwóch innych rowerów (szczególnie rama w Specialized - Jett 20 wygląda geometrycznie bardzo fajnie):

https://www.cannondalebikes.pl/rowery/dzieciece/quick-20-girls-c51200f

https://www.specialized.com/pl/pl/jett-20/p/186957?color=302620-186957&searchText=92722-6320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa śliczne. Jak są dostępne stacjonarnie zabrałbym młodą damę do sklepu i niech wybierze ten który jej się bardziej podoba kolorystycznie.

Nie zapomnę jak z żoną znaleźliśmy kiedyś dla córki różowy rowerek. Zabraliśmy ją do sklepu będąc przekonani że wybierze właśnie ten. Nawet na niego nie spojrzała. Za to jak zobaczyła ciemno zielonego "górala" oniemiała z zachwytu. Także dałbym jej szansę wybrać samodzielnie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 25.03.2022 o 11:49, adisb napisał:

jeździmy na Puky Rower S-Pro 18-1 (dziewczynka 7 lat wzrost 118 cm) i czas na coś poważniejszego aktualnie prześwietliłem modele firm które znam tj: Woom 4 / KUbikes 20S / FROG 53 / PUKY S-PRO 20 mimo to chciałbym jeszcze poznać opinię na temat dwóch rowerów

Przez lata jeżdziliśmy na Islabikes od 14'' do aktualnie 20'' i były to super lata na super rowerach :-). Przeszliśmy na Puky LS-Pro 24 trochę eksperymentalnie gdy ceny rowerów dziecięcych wyskoczyły w kosmos w 2022 roku, a trafilismy idealną sztukę po sąsiedzku, mam więc dobre porównanie. Puky jest nieco ciężej zbudowany, co widać nawet na oko (średnice rur) ale jest rowerem znacznie mocniejszym (wg szczegółowych instrukcji producentów, proporcje dopuszczalnej wagi jeźdźca jak Isla około 45 kilo Puky około 100 kilo czy jakoś podobnie pona dwa razy więcej - i nie jest to śmieszne, bo latami widziałem opiekunkę dzieci sąsiadów powracającą z przedszkola na roweruch dzieci ;)). Puky w porównaniu do Islabike ma szerzej rozstawione pedały (Isla się bardzo chwali wąskim rozstawem pedałów i słusznie, na Puky wyglada to trochę na rozstaw jak w rowerach dorosłych), opony fabryczne nie mają pasków odblaskowych, Puky jest około jednego kilograma cięższy i to takie różnice. Zarówno Islabikes jak i Puky mają nisko osadzoną kierownicę (i tu i tam mostki ahead w najwyższym położeniu), zdecydowanie najwyżej kierownicę ma Woom (ogladam sporo Woom 5 pod szkołą), co ma i zalety (dziewczynki lubią bardziej wyprostowane jeździć, z kolei pod wiatr lepiej być pochylonym). Puky ma chyba aż 10 lat gwarancji na ramę (po rejestracji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Specialized daje dożywotnią gwarancję na ramę. W wersji 24 cale waży 9,5 kg, kupiłam teraz w 2024 r. za 1600 zł. Do tego ma regulowany rozstaw pedałów, kierownicę i największą możliwość regulacji wysokości siodełka, na razie dziecko 32 cm wzrostu (ale ma krótkie nogi w stosunku do tułowia), jeździ na najniższym ustawieniu, więc powinien starczyć na 3 lata. Jestem bardzo zadowolona z wykonania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

regulowany rozstaw pedałów

W jaki sposób się to reguluje...?  Wiesz, że dzwonią, ale nie wiesz, w którym kościele 😀.

Wysokość siodełka to nie wszystko.

I popraw wzrost.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...