Skocz do zawartości

[Amortyzator] Domain RC czy Durolux r2c2 pcs eq


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym zrobić małą modernizacje w swoim rowerze i zmienić Aiona na coś z wyżej wymienionych modeli. Pytanie do posiadaczy amorków jak z pracą, awaryjnością, czy są zadowoleni. Nigdy nie jeździłem na wymienionych amortyzatorach i wole się zapytać niż kupić w ciemno.

Upgrade byłby pod koło 27,5 i 160 mm skoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz osiągnąć zmieniając amor?  Bo te dwa są trochę różne od siebie.

Domain będzie na pewno sztywniejszy - golenie 38mm, a durolux będzie lepiej pracował, bo ma dużo bardziej zaawansowany tłumik. Co prawda u suntoura to RC2 uchodził zawsze za najlepszy i w miarę bezawaryjny, ale musiałbyś poczytać czy coś się w tym temacie zmieniło (albo kupić RC2). wersja equalizer jest dosyć świeżą sprawą, tutaj raczej wiele opinii na ten temat nie znajdziesz. No i suntour ma to do siebie, że czasem trzeba przy nim podłubać i jest wrażliwy na interwały serwisowe, ale jak wyżej - wersja PCS EQ jest stosunkowo świeża więc trzeba by poczytać ja to teraz wygląda. 


Domain, pomijając lagi 38mm, to najzwyklejszy Motion Control, czyli przestarzały i dosyć tępy tłumik - za to kompletnie bezawaryjny. Kupując RS masz za to otwartą drogę do upgrade'ów na przyszłość, bo pasują tu części z wyższego ZEBa, poza tym nie masz poblemu z dostępnością service kitów, tutoriali itp. Rock Shoxa ogarnie każdy serwis amortyzacji, a podstawowy serwis jest banalny do zrobienia samodzielnie. Na pewno będzie to bardziej bezobsługowy amor niż Durolux, za to kosztem czułości. 

Nie jeździłem na żadnym z tych konkretnych modeli, ale miałem i suntoura z PCS i RSa z tłumikiem MC. Gdybym to ja miał kupować, to wybrałbym RS z opcją wymiany tłumika na lepszy w przyszłości, właśnie ze względu na bezobsługowość i bezproblemowy serwis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durolux EQ rc2 pracuje bardzo fajnie, serwis dolnych lag trwa 10 minut i zrobi go nawet małpa. Sądząc po filmach na YT tłumik też jest prosty w serwisie i nie wymaga specjalnych narzędzi. Co do trwałości amorka to mam go za krótko, żeby o tym mówić, ale opinie w necie anglosaskim są pozytywne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...