Skocz do zawartości

[Napęd] Wymiana napędu z 3x9 na 1x11


Robaqq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Planuję wymianę napędu 3x9 na 1x11 w rowerze Romet Rambler 3 . Łańcuch i kaseta już do wymiany także myślę o przejściu na 1x11.

Myślę nad tym zestawem:

Kaseta SHIMANO SLX CS-M7000
Przerzutka tylna SHIMANO Deore XT RD-M8000
Manetka SHIMANO Deore XT SL-M8000
Suport rowerowy SHIMANO SLX/XT BB-MT800
Mechanizm korbowy SHIMANO SLX FC-M7000+Zębatka rowerowa SHIMANO SM-CRM70 SLX FC-M7000
Łańcuch KMC X11 EP

I do tego mam pytanie czy będzie to współgrać z bębenkiem piasty JoyTech 341DSE oraz czy będzie możliwość wymiany suportu bo oryginalnie jest octalink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zamiar przejść na 1x11 w tym rowerze to zrób najniższym kosztem i weź Deore M5100. Bębenek przyjmie 11, ale piasty Joytecha nie są zbyt dobre - Ciężkie i słabo uszczelnione. IMO dobrym upgrade będzie 2x10 na Deore i manetkami XT - mam u siebie i robią robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem tego ulepu idąc w m5100 zaoszczędzi się ze 250-300zł i zyska się nieco miękkości ze względu na kasetę 11-51T. Korbę i tak bym zostawił m7000 bo niby w przypadku fc-m5100-1 piszą, że nadaje się do non-boost'a ale w praktyce przekos łańcucha na największych dwóch koronkach jest dramatyczny (co ma odzwierciedlenie w odgłosach, szybkości zużywania napędu oraz traconej mocy). Pytanie tylko, czy te 250-300zł jest warte oszczędności - przerzutka m5100 ma 5cm dłuższy wózek (który nie dość, że się bardziej telepie to jeszcze haczy o wszystko co odstaje od podłoża jak opętany), kółka bez łożysk, manetka bez instant&multi relese i bez łożyskowania dużej dźwigni. Z drugiej strony pakując się w manetkę m8000 blokujemy możliwość upgradu hamulców do nowych shimano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...