Skocz do zawartości

[Napęd] Wymiana napędu z 3x9 na 1x11


Robaqq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Planuję wymianę napędu 3x9 na 1x11 w rowerze Romet Rambler 3 . Łańcuch i kaseta już do wymiany także myślę o przejściu na 1x11.

Myślę nad tym zestawem:

Kaseta SHIMANO SLX CS-M7000
Przerzutka tylna SHIMANO Deore XT RD-M8000
Manetka SHIMANO Deore XT SL-M8000
Suport rowerowy SHIMANO SLX/XT BB-MT800
Mechanizm korbowy SHIMANO SLX FC-M7000+Zębatka rowerowa SHIMANO SM-CRM70 SLX FC-M7000
Łańcuch KMC X11 EP

I do tego mam pytanie czy będzie to współgrać z bębenkiem piasty JoyTech 341DSE oraz czy będzie możliwość wymiany suportu bo oryginalnie jest octalink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zamiar przejść na 1x11 w tym rowerze to zrób najniższym kosztem i weź Deore M5100. Bębenek przyjmie 11, ale piasty Joytecha nie są zbyt dobre - Ciężkie i słabo uszczelnione. IMO dobrym upgrade będzie 2x10 na Deore i manetkami XT - mam u siebie i robią robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem tego ulepu idąc w m5100 zaoszczędzi się ze 250-300zł i zyska się nieco miękkości ze względu na kasetę 11-51T. Korbę i tak bym zostawił m7000 bo niby w przypadku fc-m5100-1 piszą, że nadaje się do non-boost'a ale w praktyce przekos łańcucha na największych dwóch koronkach jest dramatyczny (co ma odzwierciedlenie w odgłosach, szybkości zużywania napędu oraz traconej mocy). Pytanie tylko, czy te 250-300zł jest warte oszczędności - przerzutka m5100 ma 5cm dłuższy wózek (który nie dość, że się bardziej telepie to jeszcze haczy o wszystko co odstaje od podłoża jak opętany), kółka bez łożysk, manetka bez instant&multi relese i bez łożyskowania dużej dźwigni. Z drugiej strony pakując się w manetkę m8000 blokujemy możliwość upgradu hamulców do nowych shimano. 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...