Skocz do zawartości

[porównanie] Merida Scultura 4000 vs Kross vento 6.0


OskaRR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jako że od pewnego czasu intensywnie szukam szosy/endurance do 5k i ciągle nie mogę się zdecydować jaki kupić to mam do was pytanie. 

Na moim radarze znalazły się dwa używane rowery karbonowe w takiej samej cenie, ok 4k.  Merida scultura 4000 shimano 105 z 2017r oraz nieco świeższy Kross vento 6.0 z 2020 na tiagrze.

Kwestie wyglądu mnie nie interesują ponieważ oba rowery mi się podobają. Osprzęt wiadomo, tiagra/105 niewiele zmienia dla laika. Chciałbym was zapytać o pozostałe rzeczy. Który model waszysm zdaniem będzie ogólnie lepszy i jakie argumenty przemawiają za jednym lub drugim? 

 

image.jpg

e7639b0842dbbd39908ad5434c17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Osprzęt wiadomo, tiagra/105 niewiele zmienia dla laika.

A dlaczego niby nie zmienia? Kilkaset gram lżejszy sprzęt, jedno przełożenie więcej

Cytat

Który model waszysm zdaniem będzie ogólnie lepszy i jakie argumenty przemawiają za jednym lub drugim? 

Po pierwsze to geometra tych rowerów trochę się różni i to wychodząc od niej trzeba dokonać wyboru, pozycja na sculturze podczas jazdy będzie bardziej wyprostowana. W ogóle to rozmiary są odpowiednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka, to Merida ma starszą grupę osprzętu. To jest 2x10 czy 2x11?

Hamulce w Kross są beznadziejne, bo to Tiagra. Do wymiany od razu klocki, a i tak nie będzie jakoś bardzo dobrze. Za to dostajesz systemowe koła, znacznie lepsze niż te w Merida.

Bez dokładnej specyfikacji ciężko się wypowiadać. Jak masz, wstaw linki.

Mój głos na Kross. Sam go miałem kupić, ale wygrał Gravel. Kolega jeździł na takim, bo kupił ojcu i mówi że jest naprawdę bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, skom25 napisał:

Na pierwszy rzut oka, to Merida ma starszą grupę osprzętu. To jest 2x10 czy 2x11?

Hamulce w Kross są beznadziejne, bo to Tiagra. Do wymiany od razu klocki, a i tak nie będzie jakoś bardzo dobrze. Za to dostajesz systemowe koła, znacznie lepsze niż te w Merida.

Bez dokładnej specyfikacji ciężko się wypowiadać. Jak masz, wstaw linki.

Mój głos na Kross. Sam go miałem kupić, ale wygrał Gravel. Kolega jeździł na takim, bo kupił ojcu i mówi że jest naprawdę bardzo fajny.

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-kross-vento-6-0-2020-m-CID767-IDNItpj.html?reason=observed_ad

https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-merida-scultura-4000-CID767-IDMu0A9.html?reason=observed_ad

 

Linki do tych rowerów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...