Skocz do zawartości

[Buty] MTB jak szosowe


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam butów pod bloki SPD, z tym że zależy mi żeby były to niemalże buty szosowe, tylko z minimalnym bieżnikiem zakrywającym bloki.

Budżet nie więcej niż 400 zł. Zapięcie na żyłkę.

Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Kupiłem Shimano SH-XC300. Są beznadziejne.

Po pierwsze, sztywność 5/11 oznacza mniej więcej tyle, że są miękkie jak kapcie. Nie tylko sama podeszwa, ale i cały but. Są to jedyne buty jakie miałem, oprócz najniższego modelu z Decathlon, które wyginają się przy oparciu na palcach przy zatrzymaniu i podpieraniu się stopą.

Po drugie, przy odpowiedniej do stopy długości, są potwornie szerokie. Trzeba mieć naprawdę wielką stopę, żeby wypełnić but. Dodatkowe, grube wkładki 3mm nic nie dają.

Jazda na nich to nic przyjemnego. Ma się wrażenie że stopa opiera się o pedał, a nie o podeszwę. O gwałtownym przyspieszaniu można zapomnieć, bo po prostu czuć że cały but pracuje.

Jedyny plus to wygląd, są bardzo ładne. Dobrze sprawdzają się także w chłodniejsze dni, bo nie marznie stopa, ale prawdopodobnie odbije się to w lato.

Jeżeli ktoś twierdzi że są dobre, to być może takie buty mu pasują lub co bardziej prawdopodobne, nigdy nie jeździł w sztywnych butach. 

Polecić je można chyba tylko ludziom którzy dużo chodzą, a dodatkowo mają szeroką stopę. Przez to że są tak miękkie, chodzi się w nich jak w zwykłych butach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Te Shimano XC300 dla mnie jeszcze mają jedną dużą wadę. Trudno się je wsuwa na stopy bo ta górna żyłka słabo na to pozwala. Ponad to rozmiarówka. Miałem dwa rozmiary, jeden za ciasny, drugi niby dobry, ale po spięciu i tak stopa latała. Być może to jest to co napisał @skom25 o dużej szerokości tych butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, to swoją drogą. Ciężko się zakłada, ciężko zdejmuje.

Tutaj się pewnie narażę sporej grupie, ale nie widzę absolutnie nic cudownego w BOA. Czytałem sporo, same zachwyty, więc nie ukrywam że to był jeden z powodów dlaczego wybrałem te buty. No i mam, używam i uważam że ATOP znany chociażby z butów z Decathlon jest znacznie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się to się wypowiem ;)

Filip mam wrażenie, że zachwyty z boa dotyczą sztywnych butów - tam gdzie noga jest skrajnie skrępowana nie tylko pokrętłem ale i np. zapiętkiem a stopa niczego nie oddaje bo się podeszwa niemal nie wygina. To wrażenie bo jak mówię, nie znam się - nie mam butów shimano mtb z boa, mam za to doświadczenia z butami o takim indeksie podeszwy jak xc300 - 5/11 (smh089) - kapcie, żadne zapięcie nie zrobi z nich butów "szosowych". Za to mam z tym systemem (boa) doświadczenie w 4 - parach butów same sztywne szosowe łącznie z rc9 które mają indeks - 12. W szosowych (tych z którymi ja mam doświadczenie) boa działa jak trzeba - równomiernie naciąga pokrywę buta (ciężko to nazwać językiem) - lepiej niż robią to rzepy czy klamry czy chociażby buty atop z deca (tak takie buty też u mnie w domu stoją). Jasne większość żyłkowych butów zakłada się niewygodnie ale jak już siedzą na nodze - bajka. To też pewnie od konkretnego modelu zależy bo chociażby rp5 - starsze i rc5 - nowsze zupełnie inaczej się zakłada i te gorzej zakładające się czyli nowsze są duuuuuużo lepszym modelem do pedałowania.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...