Skocz do zawartości

[gravel] Merida Silex 200 czy Giant Revolt 1


dentyl

Rekomendowane odpowiedzi

hej, decyduję sie na w końcu na gravela, juz prawie byłem przekonany do Silexa 200, ale dzisiaj zobaczyłm w miare dobrych pieniądzach Gianta Revolt 1. Silex miałem okazje przymierzyć i się przejechać i wydaje sie wszystko ok. Giant niestety nie występuje u mnie w mieście...  Jak duża różnica w wygodzie, geometrii jest w tych dwóch rowerach. Zastosowanie to wycieczki do 200km dziennie, może jakiś bikepaking.

 

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/2063-2594/silex-200

 

https://www.giant-bicycles.com/pl/revolt-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant nie ma takiego odchyłu w stronę MTB jak Merida, ale to nadal gravel o zrelaksowanej geometrii. "Różnica w wygodzie" jest tak niemierzalnym pojęciem, że nie da się na to pytanie odpowiedzieć.

Jeśli porównujesz te dwa konkretne modele, to jednak GRX i hydrauliczne hamulce w Giancie to inna klasa niż sora i mechaniki w Merdzie. Przy czym upewnij się czy rower który kupujesz też ma taką specyfikację, coś mi świta że w poprzednich rocznikach to inaczej wyglądało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według specyfikacji jest GRX, właśnie o osprzęt sie rozchodzi, jest różnica ogromna, a cenowo jakieś to tylko 1k w górę. Obawiam się tylko, samego roweru, już raz kupiłem rower patrząc na osprzęt bardziej niż na sam rower i nie był to strzał 10 :)

 

https://www.dobrerowery.pl/giant-revolt-1-2021-desert-sage?combination_id=32273&gclid=Cj0KCQjw_fiLBhDOARIsAF4khR0cl7HLFIjsAXzWZUDYlVp3sCe-ulyXC1LAmR6-pBrcPgx-DgJ8zZAaAj3vEALw_wcB

 

Jeszcze poszukam u mnie w mieście (Lublin) sklepu, który może będzie miał Gianta w L-ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower będzie raczej do jedno dniowych wycieczek do 200km, dwa razy do roku jakieś kilku dniowe wyjazdy ( może bikepacking z opcja spania w agro, ewentualnie jakiś namiot/ hamak ). Co do rozmiaru do mierzyłem meride w rozmiarze L, według Gianta dla mnie tez rozmiar L- 187 cm/91cm. Aktualnie tłukę się crossem. Rożnica w osprzęcie to jest inny poziom w ogóle, myślałem żeby w silexsie przechodzić na wyższe grupy z czasem, ale cena GRXa (hamulce/tylnia przerzutka+ klamkomanetki ) to praktycznie 80% ceny roweru :) No i w cenie tez nie ma diametralnej różnicy. Tysiąc zł za te wszystkie upg nie wydaje się wysoka, wszystkie inne rowery z hydrauliką/ grx to praktycznie 7 000 zł, albo i wyższej w nowszych rocznikach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna cena na tego Gianta, tak naprawdę to aż dziwne w tych czasach. Dzwoniłeś do sklepu upewnić się, czy to aktualne? Bo w tej cenie powinny rozejść się jak ciepłe bułki ;) .

Wydaje mi się, że nie ma się co zastanawiać jak wszystko Ci w nim pasuje, bo za takie pieniądze gravela z hydrauliką nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...