Skocz do zawartości

[5000] Szosa


Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się na Rose

Dziś jeszcze raz zmierzyłem długość nogi i wyszło mi 90, może 91, przy wzroście  190 cm i wadze 85 kg. 93 to już jest taki mój max ;)

Jaki rozmiar ramy wybrać  59 cm czy 61 ??

Rose podpowiada 61 dla nogi 91-93 cm i 59 dla nogi 88-90 cm

niby 2 cm a tyle rozkminki ;) 

Próbowałem się podpierać geometrią XC 900 w rozmiarze XL ale chyba się nie da 

rower-gorski-mtb-xc-900-29-karbon-gx-eagle-lunar.thumb.jpg.5b87e01d15639fb283079dd1dec81dac.jpg

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć 

Rower przyszedł. Mam jednak wrażenie, że zamówiony przeze mnie rozmiar (stack 61 cm https://www.rosebikes.pl/rose-pro-sl-105-2693206 ) jest za mały.

Do tej pory jeździłem na Rockrider XC 900 w rozmiarze XL i w porównaniu do niego Rose wydaje się jakieś krótki 

Mój wzrost 190, przekrok 91-92. waga 85kg. Rose potwierdziło że prawidłowy rozmiar dla mnie to 61

Czy to ja mam za dużego XC czy ten Rose jest za mały ?? :)

 

rower-gorski-mtb-xc-900-29-karbon-gx-eagle-lunar.jpg.3790aca2a3052bef4e36d28e0912fdc4.jpg

rose.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo szosa to jest "zbity" rower, zupełnie inny niż XC, które na dodatek aktualnie coraz bardziej się rozrasta. Zobacz sobie jak wyglądały XC na kołach 26', a jakie są teraz.

Miałem szosę Race i do tego XC 26' też zbudowane do sportu. Rowery były porównywalnej wielkości, nie czuło się tak wielkiego przeskoku. Jeździłem też na Enduro 26', było inaczej, ale bez przesady. Kupiłem Traila 29' i nagle okazało się, że tamte są wielkości rowerów dla dzieci. Przesiadka z MTB na szosę to zawsze był gigantyczny szok, tak że musiałem się od nowa przyzwyczajać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaje sie przyzwyczaić :) 

Wczoraj pierwsze 11 km wykręcone, rozpędza się to jak szatan. 

Powiedzcie tylko czy to normalne że przednia przerzutka haczy przy dużych przekosach, a napęd działa dość głośno, czy jest to do wyregulowani ???  

W MTB mam 1x12 i w porównaniu z 2x11 działa bardzo cicho, fakt że regulowałem go bardzo długo włącznie z prostowaniem nowego haka. Tu mam problem z przednim prowadnikiem przy trymowaniu na dużej zębatce z przodu i najwiekszej z tyłu łańcuch trze o ślizg. To samo jest przy trymowaniu na małej zebatce z przodu i najmniejszej z tyłu 😕

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, PawelW84 napisał:

Pwiedzcie tylko czy to normalne że przednia przerzutka haczy przy dużych przekosach, a napęd działa dość głośno, czy jest to do wyregulowani ??? 

😕

Z przednią czeka Cię wyzwanie. :)

Ogólnie nie powinno się używać przekosow, czy warto więc spinać się aby łańcuch nie ocierał w takiej konfiguracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzyłem w instrukcję Shimano.

Prowadnik ma być ustawiony 1-3 mm nad zębem największego blatu, równolegle do jego płaszczyzny z jakimś 0-1mm przekosem jego końca od strony przerzutki tylnej w kierunku osi roweru ( czyli do wewnątrz ) 

Na kasecie wrzucamy największa koronkę

Łańcuch wrzucamy na największy blat, manetkę ustawiamy na trymowanie , naciągamy linkę, regulujemy znaki śrubą regulacyjną żeby pokryły się w jedną linie.

Prawą śrubą regulacyjną ustawiamy żeby łańcuch nie ocierał o prowadnik.

Zrzucamy łańcuch z dużego blatu na najmniejszą zębatkę i lewą śrubą ustawiamy tak żeby łańcuch nie tarł o prowadnik od strony osi roweru

Coś pominąłem ? 

Trochę słabo że dla przedniej przerzutki nie znalazłem nigdzie baryłki a dla tylnej jest tylko przy przerzutce. Nie da się doregulować bez zsiadania z roweru :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...