Skocz do zawartości

[Serwis] Serwis Boxxer 2014 WC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedługo będę się zabierać za serwis swojego boxxera WC, ale chciałbym wiedzieć parę rzeczy:
1. Czy po zdjęciu dolnych lag wystarczy je przeczyścić w środku ściereczką na czymś długim, czy raczej zalecane jest pod bieżącą wodą?
2. Czy smarować ślizgi smarem stałym (z tego co wiem to tak)?
3. Jeżeli wolny rebound nie działa to czy lepiej zabierać się za rozbiórkę całego reboundu z jakimś poradnikiem, czy raczej próbować rozruszać po wyjęciu/zostawić po prostu?
Byłbym też wdzięczny za jakieś porady serwisowe/na co uważać. Pozdrawiam cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

1. Najlepiej spryskać alkoholem izopropylowym, potem ściereczką. Sama woda dobrze nie usunie oleju zmieszanego z brudem.

2. Smarem smarujesz tylko uszczelki.

3. Zależy czy Ci bardzo brakuje tej regulacji. Serwis tłumika to już bardziej skomplikowana sprawa, potrzeba więcej narzędzi, dedykowanego oleju i najlepiej zestawu serwisowego z oringami na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Izopropanol lub jakiś odtłuszczacz w aerozolu. Chyba że masz tam bagno, to już inna sprawa.

2. Ślizgi smarem? Chyba uszczelki. Przecież tam jest olej który smaruje ślizgi.

3. Jeździć i obserwować, może samo się naprawi. Litości... Nie działa, to robisz serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 To tak jak koledzy wyżej napisali , ja do czyszczenia lag w środku używam takiego teflonowego wałka mam dzięki temu pewność że np nie zarysuje ślizgu 

2 ślizg smaruje olej jedynie co to smaruje się uszczelnienia gumowe , smaru używasz też do smarowania komory powietrznej 

3 Jeżeli nie działa tłumi Rebaund , trzeba go rozebrać i zobaczyć co w środku się dzieje , możliwe jest że np olej uciekł dolnym uszczelnieniem , druga opcja bardziej drastyczna podkłdi shim na shaft uszkodziły się co powoduje że tłumik nie działa prawidłowo 

Dobrze jest zdjąć lagi wtedy będziesz wiedział czy np masz gąbeczki kurzowe czy uszczelniacz który wygląda jak simering  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...