Skocz do zawartości

[Rama] Giant Cadex Monex 3karbon) - opinie na temat ramy. Czy warto kupić?


adonim85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z wolna szukam nowej (z drugiej ręki) ramy rowerowej pod montaż od zera całego roweru w zastępstwie tego co mam teraz. Mam możliwość nabycia tej konkretnej ramy od ręki za 400 złotych + kw.

I się zastanawiam czy warto.

Wiem, że to konstrukcja z połowy lat 90".  Ale jednak to karbon. A cena zakupu wydaje mi się dobra.

A sama konstrukcja z wyglądu nadal (chyba) wygląda nietuzinkowo i oryginalnie na tle dzisiejszych ram.

No i pytanie - czy do niej wejdą koła 27.5x1.95, bo takowe zamierzać do nowej ramy wstawić.

Co sądzicie finalnie zatem? Warto się zainteresować?

 

aHR0cHM6Ly9mc3RhdGljMS5tdGItbmV3cy5kZS92My8yMy8yMzE0LzIzMTQ5MDctMnVmNWhzdGlmNGE5LWRzYzAwOTY0LW9yaWdpbmFsLmpwZw.jpg

cadex_3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 30 letni karbon? Nie brzmi to dobrze.

Skoro to taki rarytas, to skąd taka niska kwota?

No i dlaczego na sprzedaż z suportem? Czyżby się go nie dało odkręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że ta rama na dzisiejsze standardy ma fatalną geometrię. To taki krążownik wymuszający przepychanie korby z niską kadencją kiedy jeszcze w MTB stosowało się blaty z 46 zębami. Na górnej rurze się niemal leży. Nigdy nie był to jakiś rarytas, niektóre modele miały problemy wieku dziecięcego. Osobiście szukałbym czegoś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adonim85 napisał:

 

No i pytanie - czy do niej wejdą koła 27.5x1.95, bo takowe zamierzać do nowej ramy wstawić.

 

 

aHR0cHM6Ly9mc3RhdGljMS5tdGItbmV3cy5kZS92My8yMy8yMzE0LzIzMTQ5MDctMnVmNWhzdGlmNGE5LWRzYzAwOTY0LW9yaWdpbmFsLmpwZw.jpg

cadex_3.png

Co do rozmiaru kół 27,5 z oponą 1,95 a ramą pod koła 26. Może takie wejdą może nie, w tym przypadku na pewno czeka cię piłowanie ramion v brakee żeby szło wyżej klocki hamulcowe przesunąć bo nie widzę tu mocowania pod tarcze. Kolejny temat to skąd weźmiesz obręcze 27,5 pod vki. Budżetowo można Kellys Draft kupić. Z połowy lat 90 to można cr-mo stalowe ramy kupować a nie karbonum 🙂 Mi do takiej cr-mo ramy z 94r pod vki udało się wcisnąć koła 27,5 z oponą 1,75 i pełne błotniki. Można tak zbudować tani i  fajny rower do założeń gravelowych ale nie do MTB. A... i najważniejsze .  Tej ramy za darmo bym nie przyjął biorąc pod uwagę że patrząc na foto to ktoś chyba nie mógł sztycy z niej wyciągnąć i ja obciął , bo co to za czarny element wystaje z komina ramy? 🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Uprzedzę pytania - nie chce na siłę karbonu. Ramy aluminiowe też jak najbardziej rozważam (tu będzie taniej ogólnie -  do 500/600 zł można już znaleźć ciekawą ramę z drugiej ręki jakby nie patrzeć).

Po prostu na temat tej karbonowej Cadex 3 napisałem tu temat, bo taka oferta jest na sprzedaż i jestem ciekaw Waszych opinii. 

Co do innych Carbon/Alu - takie coś mam na oku (tytuły aukcji na OLX). Z tym że nie ma to być MTB, tylko rower w stylu Cross lub jak się da - Gravel (tu wtedy trzeba by było opony zmienić na 28').

K - Rama MTB Cube Elite Carbon 18,5" 1370g Tworóg • OLX.pl (500)

K - Rama 26 MTB full carbon l/xl 1440gram Bielsko-Biała • OLX.pl (550)

A - Rama Northec gravity 27,5 Gdańsk Osowa • OLX.pl (600) 

A - Rama CUBE ACID 20" Competition Line Bielsko-Biała • OLX.pl (290)

A - Nowa Rama B-twin Ultra 920 AF XL Kalety • OLX.pl (590)

A - Rama trek emonda alr6 uszkodzona Warszawa Praga-Południe • OLX.pl (500)

2. Co do ramy bez mocowania na tarcze - to nie problem - mam w domu specjalny adapter A2Z DM_UNI i na nim mogę takowe hamulce zamontować w każdej ramie natywnie nie dostosowanej do tarczy.

3. Myślę, że na spokojnie koła 27.5x1.95 wejdą. Do mojej starej stalowej ramy (1 cal 25.4" v-brake) takie koła weszły ostatnio kosztem 26x2.00.

adapter_A2Z_UMI_montaz_5.png

 
Download
 
Download
 
Download
 
Download
 
Download
 
Download

239587285_972635063587976_1960347611837919862_n.jpg

 
Download
 
Download
 
Download
 
Download
 
Download
 
Download

240055912_1727564240965457_476267678496234241_n.jpg

 
Download
 
Download
 
Download
 
Download
 
Download
 
Download

236804711_376457817338052_4711988764016678529_n.jpg

 
Download
 
Download
 
Download
 
Download
 
Download

240050517_255598729575818_2604686021655259158_n.jpg

 
Download
 
Download
 
Download
 
Download
 
Download
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś linki, zdjęcia wstawił...

Jak widzę 500 zł i karbon, to raczej słabo to wróży.

Tam swoją drogą, czego Ty szukasz? Jedna rama MTB, druga szosowa...

Fajny ten adapter, taki nie za bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skom25 napisał:

Gdybyś linki, zdjęcia wstawił...

Jak widzę 500 zł i karbon, to raczej słabo to wróży.

Tam swoją drogą, czego Ty szukasz? Jedna rama MTB, druga szosowa...

Fajny ten adapter, taki nie za bezpieczny.

1. ok - wrzucę foty.

2. możliwe

3. szosowa rama może iść pod przeróbkę na gravela (opony 28, prosta kierownica), albo rama (MTB) z niskim skosem górnej rury - taka rama nada się dobrze pod cross.

4. ten adapter jest w pełni stabilny, bo dodatkowo jest dokręcany na maksa śrubą (lub szybkozamykaczem) który/e dokręca się samo koło, więc nie ma żadnej możliwości, aby się poluzował on nawet na milimetr (sprawdzone na sobie w ciągu 4 miesięcy używania).

A2Z DM-UNI | Krzywe Koło (wordpress.com)

acid.png

 
Download
 
Download
 
Download

rama_cube_eloite_carbon.png

 
Download
 
Download
 
Download

northec gravity.jpg

 
Download
 
Download
 
Download

rama_btwin.jpg

 
Download
 
Download
 
Download

rama_trek_1.jpg

 
Download
 
Download
 
Download

rama_trek_2.jpg

 
Download
 
Download
 
Download

rama_mtb_26_full_carbon.jpg

 
Download
 
Download
 
Download

rama_sundace.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Inaczej. Te ramy nie aktualne. Zamówiłem co innego. Od znajomego nabyłem w pełni sprawną ramę karbonową Apex (z modelu Opus najprawdopodobniej), tyle że do malowania (co nie jest dla mnie jakimś wielkim utrapieniem). Za 400 PLN. Jednakże potrzebuje wsparcia z suportem.

Z tego co mi sprzedający powiedział to jest tu mufa w rozmiarze 86 mm. Więc w związku z tym mam zamiar kupić suport typu BSA 86 mm a do tego odpowiedni mechanizm korbowy.

Tylko właśnie pytanie dotyczy tego mechanizmu całego. 

Pytanie zatem. Czy mogę kupić każdy suport oparty o typ hollowtech tu? czy musi on być jakoś konkretnie dopasowany pod ten suport typu 86 mm? (pierwsze lepsze przykłady z brzegu zapodałem w załączniku). 

I kolejna kwestia. Najlepiej aby miał on 3 blaty (tak wiem, do ramy o geometrii szosowej (chyba bo równie dobrze podpada ona pod gravelową) może to być dziwne rozwiązanie ale bardziej z tego będzie gravel lub cross na kołach 27.5).

Przynajmniej obecnego łańcucha nie będę musiał jak i kasety (teraz mam z przodu 48-38-28 a z tyłu kasetę hg200-9 11-36T).

Nie chce zrobić wtopy z zakupem suportu, dlatego pytam. 

 

 

 
Download

 

 
Download

 

 
Download
 
Download

Screenshot_20210831-155911.thumb.jpg.7207f60df9f7425ff8a5ec437fc9b83c.jpg

 
Download
 
Download

rama_carbon.jpg

 
Download
 
Download

Screenshot_20210831-155257.thumb.jpg.3fde0c33766faa7459ac2616ec22155a.jpg

 
Download
 
Download
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...