Skocz do zawartości

[gravel] Grail 7


jj.asa

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy podpowiedzcie proszę, chcę w ramach prezentu kupić Grail 7, docelowy odbiorca ma 180 cm wzrostu i długość wewnętrzną nogi 89/90.
Zgodnie z kalkulatorem na stronie Canyona wychodzi z rozmiar M, niemniej chciałbym się upewnić żeby potem nie bawić się w wymiany. 

Nie wiem czy rower w rozmiarze L nie będzie pozwalał na zajęcie wygodniejszej pozycji (pomimo iż canyon przewiduje go dla ludzi z wzrostem > 184cm) i czy nie będzie lepszym wyborem na dłuższe trasy, czy może jednak zawierzyć temu co podają na stronie i brać w ciemno M ? Może ktoś ma jakieś doświadczenia jeżeli chodzi o tę markę ? A może gdzieś w Małopolsce jest możliwość aby samu się przymierzyć do tego modelu ? Średnio mi się widzi wycieczka do fabryki na przymiarki :) 

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

89/90 przekroku przy 180 wzrostu to bardzo dużo. Automatycznie oznacza to stosunkowo krótki tułów a ramę dobiera się właśnie pod długość tulowia. M to absolutny max przy tych wymiarach. 

Swoją drogą jeśli ma to być rower o "wygodnej" pozycji co dla wielu oznacza w miarę wyprostowaną to wybór modelu średnio trafiony

Szczególnie przy tak dużym przekroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jako wygodną nie miałem na myśli siedzenia wyprostowanym jak na trekingu, raczej miałem na myśli coś zbliżonego do szosy endurance.

Może jeszcze raz poproszę aby zmierzył długość nogi, od małego go znam (w końcu syn :) ) i nie zauważyłem nigdy żeby był jakiś niewymiarowy więc możliwe że coś przy pomiarze pomylił.

A czemu sądzisz że wybór modelu średnio trafiony ? Chodzi tylko o pozycję jaką należy zająć czy może w podobnej kwocie można coś lepszego dostać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A czemu sądzisz że wybór modelu średnio trafiony ?

Bo grail ma dość agresywną geometrię jak na gravela. Do tego duży przekrok więc siodełko powędruje jakieś 4-5 cm wyżej niż u "przeciętnego gościa o wzroscie 180) co tylko powiększy pochylenie. Jeśli pomiar jest prawidłowy to żeby uzyskać w miarę luźną pozycję potrzebujesz jakiejś meridy silex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silex rozważałem nawet kiedyś dla siebie, ale rower ma dość nietypowy wygląd że ja go ostatecznie skreśliłem, młody też mi go odradzał więc i raczej mu tego nie zrobię i nie dam mu go w prezencie :) Drugą opcją nad którą myślałem to checkpoint alr 5 który ma chyba jeszcze bardziej sportową geometrię, czy się może mylę ?

A może jeszcze jakaś inna propozycja ? Chętnie wysłucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, ze specem kiedyś miałem straszne problemy z reklamacją i jestem obrażony na nich :D 

Rose się faktycznie ciekawie prezentuje, z wyglądu też niczego sobie. Aczkolwiek tutaj dobranie odpowiedniego rozmiaru będzie równie ciężkie jak przypadku Canyona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak źle zmierzył, długość nogi wychodzi jakieś 82/83 cm.
No to pozostało żeby tylko się określił czy canyon czy rose, dziękuję za podpowiedzi.

Swoją drogą to nie wiedziałem że Rose robi takie ładne rowery, a czy może ktoś wie jak to jest u nich z obsługą posprzedażową ? Wszystko bez problemu da się załatwić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na nowy model Canyona - Grizl, może coś akurat będzie na stanie, geometria podobna do Graila tylko nie ma tej dziwnej kierownicy. 

Rose backroad zamówiłem w lutym i do dzisiaj nie otrzymałem informacji o dostępności. Rose dwa razy już zmieniało termin dostawy roweru.

Edytowane przez kangi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...