Skocz do zawartości
  • 0

Pomoc w zakupie roweradla ciężkiej osoby


Gość Paweł

Pytanie

Gość Paweł

Witam, 

Proszę o doradzenie mi jaki rower nie rozleci się po krótkim czasie. Mam 193 cm wzrostu i waże 150 kg. Biegam, skacze, ćwiczę na siłowni waga problem z tarczycą - nie chce w to wnikać potrzebuje roweru powinien mi też w zrzuceniu pomóc. Budżet na rower 3000-3500zl ewentualnie troszkę więcej. Chciałbym rower MTB. Czy przychodzi komuś na myśl coś godnego polecenia?

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Poza takim rowerem turystycznym (jak wspomniany wyżej) to oficjalne granice podawane przez producentów są zwykle na poziomie 120-136kg i często jest to liczone jako rower+jeździec. Jak do tego jesteś sprawny, to nie ma co liczyć na delikatne traktowanie. Oczywiście to nie tak, że rower się od razu rozsypie, ale najbardziej prawdopodobne są problemy z kołami. W przypadku widelca na sprężynie, to on siądzie i nie wstanie a w przypadku powietrznego możesz wyjść poza skalę regulacji. Czyli wracamy do wspomnianego wyżej Decathlonu lub podobnych. Osprzęt najwyższej klasy miewa znacznie niższe ograniczenia masowe (np. tytanowe pedały), bo zawodnicy, choć silni, nie są ciężcy. Sam, w jednym rowerze miałem epidemię pękających szprych, a następnie pęknięcie ramy i wygięcie suportu, mimo, że ważę poniżej 70 - to był tani rower zrobiony chyba z klusek. Uważam więc, że twój budżet jest sensowny. Jeśli wybrany rower będzie miał słabe koła, to zmienisz na coś mocnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...