Skocz do zawartości

[Hamulce rowerowe] mała Siła hamowania


Amarider

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z moimi slxami. Wymieniłem oryginalne klocki żywiczne, ze względu na niewystarczającą siłę hamowania na ebc red. Nowe klocki na początku spisywały się świetnie, były wręcz za mocne. Po kilku godzinach jazdy postanowiły że przestaną hamować. Siła hamowania spadła o 80% i pojawiły się silne wibracje. Po jakimś czasie Wymieniłem obie tarcze na sram centerline, ze względu na to że poprzednie a2z były wątpliwej jakości,  łatwo się gięły i od nowości były krzywe. Po wymianie wibracje ustąpiły, ale Siła hamowania była dalej mała (klocki jak i tarcze były już dotarte). Obwiniłem zatem klocki i kupiłem nowe a2z blue półmetaliczne. Jeżdżę już z nimi ok. 2 tydzień a skuteczność hamulcow jest na tyle mała, że muszę używać 2 palców, aby zatrzymać rower. Hamulce są odpowietrzone, zaciski równo ustawione, tarcze odtłuszczone i proste. Jedyna rzecz jaka przygodzi mi na myśl to to, że kupiłem tarcze pod klocki metaliczne i nie działają prawidłowo z półmetalicznymi. Mam pytanie, czy sram centerline są pod klocki metaliczne? Czy istnieje coś takiego jak tarcze pod dane okładziny, czy do takiej tarczy można stosować okładziny żywiczne jak i metaliczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem gdyby to co napisalek bylo nnie zrozumiale, ale serio sie postaralem zeby dalo sie fos z tego wywnioskowac. Widze ze nie da sie dogodzic wszyatkim naraz 

1 godzinę temu, sznib napisał:

Co robi? Proponuję tą autokorektę wyłączyć, bo robi więcej złego niż dobrego.

Porownaj sobie ten tekst, napisany bex autolorekty i poprzedni, zobacz czy robi wircej zlego niz dobrego. Nie wiem po co z ciebie taki awanturnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Regulamin forum wyraźnie mówi ze piszemy poprawną polszczyzną, a nie na odwal, żeby tylko było zrozumiałe. Po to się w szkole uczyliśmy języka polskiego żeby go poprawnie używać. A Ty dalej swoje:

Cytat

to co napisalek

Cytat

nnie

Cytat

dalo sie fos

Cytat

bex

Cytat

wircej

Nie wspominając o braku polskich znaków i nawet braku pytajnika na końcu pytania. I to wszystko w trzech krótkich zdaniach. Na teraz upominam oficjalnie, więcej takie posty  nie będą tolerowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...