Skocz do zawartości

[modernizacja] Cube Sl Cross Comp 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Ponad 5 lat temu kupiłem używany rower Cube Sl Cross Comp. Dokładnej specyfikacji nie znam ale wg informacji w internecie wygląda to tak:

 

Materiał ramy: aluminium 7005, podwójnie cieniowane idelec: sztywny, aluminiowy

Stery: FSA No.10, półzintegrowane

Mostek: FSA XC-190

Kierownica: FSA XC-300 

Sztyca: Scape Light

Siodełko: Scape Active 5 

Piasty: Shimano Tiagra

Obręcze: Alex Rims EN-24

Manetki: Shimano Deore M530 Rapidfire Plus

Przerzutka przód: Shimano Deore M530

Przerzutka tył: Shimano Deore LX T661

Dźwignie hamulca: Shimano M422

Hamulce: Shimano M422, V-Brake

Korba: Shimano M543, 48-36-26 z.

Środek suportu: Shimano SM-BB50

Łańcuch: Shimano CN-HG53

Kaset a: Shimano Deore CS-HG50-9, 11-32 z., 9 b.

 

Rower przez ten czas używany był sporadycznie jednak teraz zacząłem jeździć co 2-3 dni 30-40 km dla zbudowania formy na dłuższe wypady. Na pewno chciałbym wymienić napęd na bardziej szosowy jednak z możliwością wjazdu w lekki teren (kolega ma gravela i chciałbym chociaż trochę za nim nadążyć). Czy jest w ogóle szansa inwestowania w ten rower? Jak tak to czy jest opcja na ulepszenie tego co już mam za nieduże pieniądze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bikekatalog.pl/2009/rowery/1004/Cube.SL.Cross.Comp/ ten ?

Jeżeli nie możesz na tym dotrzymac kroku koledze na gravelu to ostatnią rzeczą która tu przeszkadza jest świetny napęd. Na przełożeniu 48/11 dokręcisz prawie jak na szosowym, na 26/32 zaatakujesz naprawde mocne podjazdy. Rower waży tyle co przeciętny gravel. Naprawdę całkiem fajny o ile wszystko działa !

Można najwyżej pokombinowac z oponami - jakimiś bardziej szosowymi. No, możesz tez mieć zbyt wyprostowana pozycję. 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre słowa o moim rowerze. Kondycję na pewno muszę poprawić. Serwis też by się mu przydał ale teraz takie terminy wszędzie, że raczej po sezonie zrobię gruntowny przegląd. Dzisiaj tylko wyczyściłem kasetę oraz łańcuch, a za resztę rzeczy się nie biorę bo sprzętu nie mam. Z mankamentów które na chwilę obecną wychwyciłem to stuki prawdopodobnie z suportu oraz czasami blokuje mi się łańcuch jak przerzucam na największy blat.

Opony na razie mam w miarę świeże. Na tyle Schwalbe Marathon plus, a na przodzie budżetowa Kenda Khan.

Na pewno będę chciał wymienić kierownicę na płaską. Budżetowo znalazłem Author ACO XC 600mm. Może polecicie coś lepszego? Chyba, że taka wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...