Skocz do zawartości

[opony] Szukam opon XC 26", szerokich i szybkich


mudia

Rekomendowane odpowiedzi

26' to już dawno umarło i producenci robią tylko podstawowe modele.

Wspomniane szerokości to nie jest XC, więc nawet na 29' byłby problem.

Na 26' może uda Ci się upolować Race King 2.2 w wersji Racesport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo te: https://allegro.pl/oferta/continental-speed-king-ii-26x2-2-racesport-10747900376

Race King 2.2 (mam takie zwykłe zwijane) też są szybkie i mają spory balon (u wielu innych producentów nazywałby się 2.3-2.4), choć fajnie byłoby, gdyby robili jeszcze ciut szersze.

Możesz szukać też na allegro, ja np. kiedyś kupiłem Vredestein Tiger Claw 26x2.4 i Black Panther 26x2.35 (co ciekawe, te drugie szersze niż pierwsze). Zwijane ważyły odpowiednio 650g i 710g, więc już nie tak mało, ale wciąż są to szybkie opony. Kiedyś była fajna wersja zwijana Schwalbe Fast Fred 26x2.35 (ważąca podobno około 500g), ale to już historia. Mam je w drucie i ważą około 660 g. Mam też jedną zwijaną Fast Fred 26x2.25, waga poniżej 500g (dokładnie nie pamiętam), ale realnie dużo węższe od drutowych 2.35, bo mają jakieś 48 mm szerokości, czyli mniej niż Race King 2.2 (te mają 51-52 mm).  

Na zdjęciach poniżej mój góral retro na zawodach (Mazovia) w Janowie Lubelskim, z oponami Black Panther 26x2.35 przód i Fast Fred 26x2.25 tył.

   

DSCF2097.JPG

DSCF2368.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniły się te speedkingi zupełnie. Kiedyś to była świetna oponka na XC , nawet maratony na nich latałem, a teraz to jakiś semi-slicka z tego zrobili. Nigdy nie lubiłem semislicków :)

2,4 będzie ciężko znaleźć,  w 26 śmigało się ścigi na 1,95 - 2,1. Hutchinson Python można jeszcze dostać. Świetna opona na suche warunki, na mokrym radzi sobie gdy twarde podłoże, ale jak pojawia się błoto to koniec jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...