Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam duży problem z przednią przerzutką w swoim rowerze Triban 500.

Kupiłem używaną szosę Triban 500 i od razu po zakupie wymieniłem linki, pancerze, przeczyściłem wszystko elegancko. Po złożeniu pojawił się problem ponieważ oryginalna klamkomanetka Microshift i przerzutka przednia nie działały prawidłowo tzn. przy zrzucaniu przedniej przerzutki z największej tarczy w dół, był głośny strzał i od razu zrzucenie na najmniejszą tarczę.

Kupiłem nowe klamkomanetki Microshift (po taniości na Aliexpres), bo myślałem, że to wina klamkomanetek + te stare były zajechane i były wytarte gumy. Po wymianie problem pozostał, więc kupiłem przednią przerzutkę Shimano Claris FD-R2030 i problem nadal jest, czyli zrzuca od razu z 3 na 1. Wydaje mi się, że wszystko jest dobrze ustawione, linka nigdzie nie haczy. Widziałem też filmy z Tribanem 500 i taki problem nie występuje.

Widać, że na 3 biegu linka jest bardzo napięta. Może coś nie tak reguluje. To moja pierwsza szosa i klamkomanetki z funkcją trymowania, więc może popełniam błąd. Złożyłem już od zera napędy w trzech rowerach typu trekking i zawsze wszystko dobrze działało, ale może coś robię nie tak w przypadku szosy.

Czy ktoś ma pomysł, dlaczego może być tak, że zrzuca od razu z 3 na 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...