Skocz do zawartości

[opony] rockrider st 540 - szosowe


thepoldi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z góry mówie że na rowerach znam się naprawde słabo ale iż okazyjnie mogłem nabyć rockrider st 540 zacząłem sie nimi interesować, więc moje pytanie brzmi. 

Czy ktokolwiem wie jakie najcieńsze opony moge w nim zamontować? chodzi mi by na szosie chodził możliwie jak najsprawniej. Dziekuje za odpowiedź ;*

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower mtb służy do jazdy w terenie, choćbyś wpakował w niego masę kasy to i tak nie pojedzie jak szosa. Poza tym najwęższa możliwa opona nie oznacza najwyższych prędkości. To jaką szerokość opony założysz zależy od szerokości wewnętrznej obręczy, musisz albo znaleźć taką informację albo zmierzyć. Inna sprawa, że koło to 27,5 więc standard wyłącznie mtb, opon "szosowych" w takim rozmiarze nie ma bo i nie ma rowerów "szosowych" ani nawet okoloszosowych z takimi kołami. Zostają tylko w miarę łyse mtb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem opony 1.5 slicki w MTB - w porównaniu do opon terenowych to toczył się bajecznie, ale szosa to nie była. Raz jednak przed wyjazdem w góry z lenistwa nie zmieniłem opon (jechałem ze znajomymi, którzy słabo jeżdżą) i na trawiastym zjeździe przeżyłem horror. Teraz córka ma semi-slicki 1.9 w rowerze do szkoły i też to fajnie się toczy (mtb przerobiony na singla). Uważam, że do wyprawy z sakwami albo na miasto można kupić wąskie i gładkie gumy, jeśli to tym tymczasowe rozwiązanie, żeby zrobić długa trasę po asfalcie i nie mamy innego roweru. Ale to nie będzie szosa. 
np. Jest schwalbe kojak 27.5x1.35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2021 o 04:11, thepoldi napisał:

okazyjnie mogłem nabyć rockrider st 540 zacząłem sie nimi interesować,

 

W dniu 2.05.2021 o 04:11, thepoldi napisał:

chodzi mi by na szosie chodził możliwie jak najsprawniej

Skoro potrzebujesz szosówki a nabyłeś mtb, to żadna okazja tylko wyrzucenie kasy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź, aczkolwiek 650 zl za 3 miesieczny rower ktory byl uzyty 2 razy nadal uwazam za interes. A odnośnie tematu, posiadasz jakąś wiedze na temat opon do tego typu roweru na asfalt?

 

Dziekuje za odpowiedzi, znalazlem jakies sliki na amazonie, mam nadzieje ze sie sprawdza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...