Skocz do zawartości

[przerzutka tył]Shimano Alivio


Rekomendowane odpowiedzi

Po rozpadzie mojej zajechanej XT rd-m750 do tyłu powróciło triumfalnie alivio 05.Działa dużo lepiej od kopniętego XT. Już prawie 6000km , przerzuca bdb i precyzyjnie ,minimalny luz wózka (2-3mm) :) Chyba najbardziej pancerna (oprócz XT z 98-2000) :surprised:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei zamienilem dzisiaj Alivio na XT.

na Alivio jezdzilem od wrzesnia zeszlego roku (po tym jak mi sie Acera wkrecila w szprychy :)). nie mialem do niej zadnych zastrzezen. po wyczyszczeniu lozysk w kolkach wozka nie chodzily juz tak cicho mimo sporej ilosci samru... widac na niej slady obic, choc nie pamietam zebym sie na nia przewrocil, wciaz dziala jak marzenie. bede ja trzymal na wszelki wypadek, po co sie dobrego sprzetu pozbywac :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Ja na modelu '06 zrobiłem około 500km w 3 tygodnie, intensywna jazda, głównie las, warunki suche. Co moge powiedzieć:

- dobrze zmienia biegi

- brak luzów (a często intensywnie zmieniane biegi)

- troche głośne kółeczka, czyszczenie i smarowanie nie pomogło

- łatwa regulacja

- tłucze łańcuchem o ramę, ale na upartego ma to swój klimat :P

- cena - 76zł

Czy warto? W/g mnie tak. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości

 

A jeżeli ktoś powie: Alivio szit, lx, xt, xtr rulez, na takich można powiedzieć, że xc się zaczyna blablabla... to niech mi powie czy części kupuje za własne zapracowane pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj.

 

Zmieniam parę części w rowerze i zastanawiam się czy do napędu opartego całkowicie na grupie Alivio decydować się na zachwalaną tutaj we wszystkie strony przerzutkę tej grupy, czy może lepszym wyborem będzie Deore? To samo tyczy się przerzutki przedniej.

 

Na pewno wybiorę którąś z nich. Tylko którą? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

po regulacji czasami nie wchodzi 4 bieg. Ale nie zawsze.

Cały czas się zastanawiam nad tym: http://allegro.pl/item205840361_tylna_sram...ia_wysylka.html

sram 7.0 to to samo x.7? (dla niektórych pewnie głupie pytanie ale zwyczajnie nie wiem ;p)

co o tym sądzicie? warto zamienić z alivio?

ps. moja alivio ma ok. 750-800 km ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alivio to naprawde dobry sprzet. W ciagu 4 lat regulowalem ja tylko raz i to po mocnym uderzeniu. Sa male problemy z 4-5, ale podejrzewam ze to wina kasety ktora juz czasem skacze.

Po rozpadzie mojej zajechanej XT rd-m750 do tyłu powróciło triumfalnie alivio 05.Działa dużo lepiej od kopniętego XT. Już prawie 6000km , przerzuca bdb i precyzyjnie ,minimalny luz wózka (2-3mm) :) Chyba najbardziej pancerna (oprócz XT z 98-2000) :surprised:

Moze nie przesadzajmy z tym porownywaniem do XT (chyba ze trafiles na jakis "nowy lepszy" model).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...