Skocz do zawartości

[przerzutka tył]Shimano Alivio


Rekomendowane odpowiedzi

mam alivio rocznik 98 przejechane prawie 7000 i dziala jak masełko :P mimo ze nie unikam deszczu i czasem błota tylko czasem ja przetre i naoliwie niekiedy nie potrzebuje zadnego XT :) oczywiscie zlapala odrobine luzu na haku ale to nieprzeszkadza w uzytkowaniu mysle ze jescze pociagnie raz tyle :D polecam ,tylko niewiem jak sie sprawuja nowe roczniki ale tamten nie do zdarcia. dziuekuje pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 2tys km, 2tys nierówne, bo wystarcz ze pojezdzisz przez miesiac po pisaszczystych lasach potem pare dni po blotnistych gorach, i kazda przezutka choc troche sie rozreguluje i zanieczysci, mi akurat po tych zadaniach dziala ok ale musialem podreguowac troche i przeczyscic teraz widze ze panceryki sie rozwalily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 2tys km, 2tys nierówne, bo wystarcz ze pojezdzisz przez miesiac po pisaszczystych lasach potem pare dni po blotnistych gorach, i kazda przezutka choc troche sie rozreguluje i zanieczysci, mi akurat po tych zadaniach dziala ok ale musialem podreguowac troche i przeczyscic teraz widze ze panceryki sie rozwalily

 

no wiadomo... czyszcze ja bo nie jezdze tylko po asfalcie, w wiekszosci to lasy i pola o kazdej porze roku, od czasu do czasu gory i serio nie pamietam kiedy ja ostatnio regulowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje alivio ma dopiero prawie 2500 km. i chodzi jak na razie spoko.

z tego co widze jest lepsza od deorki mojego kumpla ( przejechala chyba 1000 km i lipa )

a wiec ALIVIO rzadzi :P

a na przyszly sezon XT :D:P

 

o rany jak mnie denerwuja takie posty... to ja ci powiem ze moja deorka ma ponad 1000km i chodzi SUPER i co?wszystko zalezy od tego jak sie jezdzi..niedlugo dojdzie do tego z altus bedzie lepszy od xt..bo"mojemu koledze sie popsula xt a moj altus chodzi tyle ze co robil na tym xt to nikogo nieinteresuje

 

p.s a tak pozatym to witam rowerzyste z mojego miasta ;) z jakiej dzielnicy jestes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy jest jakis sens w wymianie spreżyny i kółek /zebatek/ bo jak na razie nie moge za cholere nigdzie tego znależć by kupić.Kółka sie juz przetarły sprężyna też przydała by sie nowa,cała reszta jest w jak najbardziej idealnym stanie,wiec po co zaraz nowa przerzutka:?: Wymienialiście te rzeczy kiedyś :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam z roku '03 tą przerzutkę i nie narzekam, ma 7311 km i tylko było po 7 tys. km rozkręcić kółka, ładnie wyczyścić i nasmarować od nowa smarem stałym, bo piszczała na 7 a tak to ładnie chodzi. POLECAM

P.S i ten wygląd to tego ;-)

oj wygląd to alivio ma piękny :rolleyes: (szczególnie czarny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy jest jakis sens w wymianie spreżyny i kółek /zebatek/ bo jak na razie nie moge za cholere nigdzie tego znależć by kupić.

Ja mam dokłądnie ten sam problem. Nie mogę nigdzie znaleźć kółek - tzn. znalazłem ale w przerażających cenach. Chyba jedyne co mi zostaje to szukać tanio na Allegro używanych przerzutek z dobrym stanem kółeczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W przeciwieństwie do przodu - bleeeee - to tył jest bardzo dobrym rozwiązaniem (cana/jakość), po pewnym czasie wysiadają kółeczka ale poza tym gdyby nie gałąź która pogięła pantograf pewnie bym jeszcze jej nie wymieniał - przebieg około 10 000km (raczej mniej)

 

Ma jedną wadę - nie obsługuje kasety z trybem 34 (ale ja na czmś takim nie jeżdżę) - górne kółko ociera wtedy o tą zębatkę, największa zębatka to 32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam sie czy jest jakis sens w wymianie spreżyny i kółek /zebatek/ bo jak na razie nie moge za cholere nigdzie tego znależć by kupić.Kółka sie juz przetarły sprężyna też przydała by sie nowa,cała reszta jest w jak najbardziej idealnym stanie,wiec po co zaraz nowa przerzutka:?: Wymienialiście te rzeczy kiedyś :?:

Nie ma żadnego sensu wymiana kółeczek.. sprężyny może i tak ale to eleent trwały który raczej wytrzyma dłużej niż sama przerzutka. Kółeczek nie ma sensu wymieniać, bo nie mają żadnych ciężkich obciążeń i mogą dobrze pracować nawet przy maxymalnie zjechanych ząbkach, jedyne co można zrobić to wyczyścić je od czasu do czasu i naoliwić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...