Skocz do zawartości

[manetka] rower dziecięcy i manetka Revoshift SL-RS36


Eathan

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem córce Krossa Lea Jr 2.0 w którym jest napęd 3x6. Całość ma manetki Revoshift SL-RS36. Dokładnie to ta manetka https://allegro.pl/oferta/shimano-sl-rs36-revoshift-manetka-3-rzedowa-lewa-9986664557

To pierwszy rower córki w którym jest przednia przerzutka.  Lewa manetka sprawia młodej problem. Chodzi o to, że nie ma tam jasno wyznaczonych pozycji 1, 2 i 3 ale jest ich więcej. Jakby manetka miała więcej przełożeń niż 3. Wrzucenie takiej pozycji spoza indeksu powoduje, że nie jest zmieniana zębatka a łańcuch zaczyna głośniej pracować. Trzeba przekręcić o kolejny ząbek, aby to zaskoczyło i działało poprawnie. 

1) Czy to uszkodzona manetka?
2) A może to kwestia regulacji (nie bardzo wiem czego, jakaś podpowiedź mile widziana)?
3) Po prostu ten typ tak ma i nic nie zrobię? 

Jeżeli to kwestia to trzeci przypadek to zakładam, że wymiana na klasyczne manetki załatwi sprawę. Tutaj nasuwa się pytanie czy manetka dziecięca różni się od takiej dla dorosłych? A może po prostu mam szukać czegoś do Altusa x6  (na tyle) i do Tourneya x3 (na przedzie). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To manetka z mikroindeksacją czy jakoś tak . W sumie fajna sprawa bo te pośrednie pozycje pozwalają jeździć na sporych przekosach i łańcuch nie ociera o przerzutkę . Trzeba się przyzwyczaić i polubić . Nie wiem czy wymiana manetki na ,,normalną " to dobry pomysł . Kiedyś były przednie przerzutki nieindeksowane . One wymagały takich manetek właśnie żeby nie ocierało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być ustawowy zakaz wyposażania rowerów dziecięcych w przednią przerzutkę. Dzieci sobie z tym nie radzą. Moje córki zaczęły ogarniać przednią przerzutkę dopiero w wieku około 13-14 lat. Mało tego. Dowalenie tego 3 kilogramowego kowadła z przodu co ma być "amortyzatorem" to objaw nienawiści do dzieci ze strony producenta.

Rower dla dziecka powinien wyglądać na przykład tak: https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-dla-dzieci/kids-hybrid-bikes/precaliber/precaliber-24-8-biegowy/p/28128/?colorCode=pinkdark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrismel masz rację. Z tego co widzę to modele 2021 (niedostępne) mają 1x8. W tym co kupiłem jest 3x6. Amortyzator też jest co jest kompletnie bez sensu. Nic to nie daje, bo córka waży 20 kg. Nawet jak to skręciłem na minimum to sam muszę sporo siły w to wsadzić. 

Z drugiej strony jest tak:

- córka bardzo chciała przednią przerzutkę (pewnie uważa, że to bardziej dorosłe),
- amortyzator też chciała (bo bardziej dorosłe) i uważam, że działa idealnie. Ja natomiast widzę, że czuje się dużo pewniej na tym rowerze niż na poprzednim z kołem 20". Dzisiaj zaliczała nawet zjazdy z górek w terenie bez asfaltu. Wcześniej nie było szans ją na to namówić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...