Skocz do zawartości

[Napęd 1x10] Problem z napędem


Matthewinf

Rekomendowane odpowiedzi

Mam napęd 1x10 i wydaje mi się, że przekos łańcucha jest zbyt duży bo mam za długi suport. ( Korbę Miranda 3 rzędową przerobiłem na 1 rzędową).

Zębatka to Narrow wide 36t.

Kaste shimano cs hg500 11-42

Przerzutka deore rd m4100

Często mi się rozregulowuje przerzutka. Czy taki przekos jest normalny? Jak go zmniejszyć?

IMG_20210323_075223.jpg

IMG_20210323_075158.jpg

IMG_20210323_075136.jpg

IMG_20210323_085000.jpg

IMG_20210323_084854.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Z tych zdjęć za wiele nie wynika. Zrób może zdjęcia gdy łańcuch jest na skrajnych przełożeniach.

Wg dokumentacji producenta przerzutka RD-M4120 nie jest dedykowana do napędów 1x, natomiast na czym polega rozregulowanie ? Zrzuca łańcuch na szprychy lub na haki ? Czy zamiast zmieniać terkocze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, KSikorski napisał:

Hej. Z tych zdjęć za wiele nie wynika. Zrób może zdjęcia gdy łańcuch jest na skrajnych przełożeniach.

Wg dokumentacji producenta przerzutka RD-M4120 nie jest dedykowana do napędów 1x, natomiast na czym polega rozregulowanie ? Zrzuca łańcuch na szprychy lub na haki ? Czy zamiast zmieniać terkocze ?

dodatkowe zdj w opisie już są

Problem jest na największych przełożeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gegenarlnie to pod zębatkę NW powinieneś mieć podłożone ze 2mm odpowiednich podkładek. W kazdym razie nawet jeśli jest obecnie niekorzystna linia łańcucha to nie ma wpływu na regulację. Co konkretnie musisz doregulowywać? Naciąg linki czy odległość kółka prowadzącego od kasety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie jest źle. Przy przekosie zawsze będzie głośno, taki urok.

Zrób sobie prosty test. Ustaw łańcuch na środku kasety i zakręć korbą do tyłu. Będzie lekko. Ustaw na największej zębatce. Myślę że będziesz zdziwiony jak ciężko teraz wykonać obrót.

Mimo wszystko, ja wolę mieć lepszą linię na twardszych biegach niż na miękkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, skom25 napisał:

Według mnie nie jest źle. Przy przekosie zawsze będzie głośno, taki urok.

Zrób sobie prosty test. Ustaw łańcuch na środku kasety i zakręć korbą do tyłu. Będzie lekko. Ustaw na największej zębatce. Myślę że będziesz zdziwiony jak ciężko teraz wykonać obrót.

Mimo wszystko, ja wolę mieć lepszą linię na twardszych biegach niż na miękkich.

Rozumiem tylko popatrzą na zdj. Na twardych biegach nie ma prawie wcale przekosu, a na miękkich jest dużo za duży.

8 minut temu, SoloTM napisał:

Tam jest korba na kwadrat. LL 50 mm jeśli nw jest w miejscu srodkowej. Powinno być ok, no chyba ze os za dluga.

Mam długość jak podał sprzedawca czyli 113,5 jednak to było podane do korby 3 s.

Zależy mi na tym żeby przekos na 4 i 6 biegu był ten sam na 3 i 7 ten sam itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie powinieneś sobie zawracać tym głowy. Wrzucisz podkładki, ile, 2mm? Zmiana będzie minimalna.

Jeżdżę od 5 lat na 1x, nigdy na to nie zwracałem uwagi i problemów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekosów i tak nie unikniesz. Na miękkich przełożeniach jest sporo łańcucha mniej pomiędzy korbą i kasetą w związku z tym trudniej mu się odpowiednio ułożyć i zawsze będzie na nich głośniej niż na skrajnie twardych. Można ratować się przesunięciem linii łańcucha ale schodzenie z nią poniżej 47mm nie ma sensu.

W każdym razie kilka x wspominałeś o rozregulowywaniu się przerzutki ale nie napisałeś co przez to rozumiesz (napisałeś tylko, że nie regulujesz jej naciągiem linki czyli wcale jej nie regulujesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Matthewinf napisał:

Mam dwa rowery jeden szosowy i drugi właśnie ten MTB.

Czasami wyskoczę do lasu na jakieś ostre podjazdy, wrzuce na kasecie największą koronkę i wszystko chodzi.

Na drugi dzień siadam na rower i przerzutka rozregulowana.

Krasnoludki albo ktoś w nocy jeździł po piwo i popsuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...