Skocz do zawartości

[Rower górski] Accent Peak 29" - wymiana napędu


krolik89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam rower MTB Accent Peak kilkuletni, jeszcze na zwykłe zaciski. W chwili obecnej posiadam napęd 1x10, ale trochę mi "brakuje" na ciężkich podjazdach i na zjazdach. Piasta Novatec D042sb obsługująca 10 i 11 rzędowe napędy. Czy ktoś przerabiał to na napęd 1x12? (wymiana piasty, przerzutka, manetki). Czy może lepszym pomysłem jest zamontowanie napędu 2x11? Z góry dzięki za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowanie z 12-ką w tym rowerze to imo przerost formy nad treścią. Za dużo do wymiany, a i tak piasta, to musiałby być albo jakiś wynalazek, albo z wymiennymi endcapami do QR, ale czy takie istnieją dla bębenków 12-rzędowych, pewnie tak.

Nic nie piszesz nt. zakresu obecnej kasety 10ki. Może wystarczy wymienić kasetę na szerszy zakres? Ale uwaga na przerzutkę, sprawdź jaki twój model obsługuje koronki, bo może być potrzebna albo jej wymiana, albo wstawienie ekstendera haka, by potrafiła zawijać łańcuch na największą koronkę.

Ewentualne pójście w napęd 2x10 też nie jest pozbawione sensu, tak mam w jednym rowerze i sobie chwalę - na podjazdach lepiej niż przy 1x11, no i zestopniowanie w tej 10-ce jest też łagodniejsze, co lepiej pozwala dostosować kadencję na bardziej płaskim. Ale wiem, że kto raz spróbuje jazdy na 1x, ten już nie chce wracać do żonglowania przodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, krolik89 napisał:

W chwili obecnej posiadam napęd 1x10, ale trochę mi "brakuje" na ciężkich podjazdach i na zjazdach.

Jakie koła, jaki ten napęd jest???? jaka kaseta??? zębatka??? Gdzie jeździsz?? Coś więcej. Jaka przerzutka z tyłu????

Najłatwiej jest zmienić wszystko: kasetę,manetkę i przerzutkę. Czasem to jedyny sensowny krok. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...