Skocz do zawartości

[5000-8500] gravel


Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, KrisK napisał:

@wkg Szerokie kierownice są po to, żeby było wygodniej chwytać.. To kastracja baranka w celu jego ucywilizowania

No niby tak ale jak już to cała kiera powinna być szersza, przeciez głównie  jeździ się na lapach ?

Nie polemizuję, zastanawiam się. 

Mi się podoba idea lekkiego baranka na 38mm bo - dla miejscowych - trasa Ursynów - Modlin - Ursynów chyba jest dla takiego roweru stworzona. A na MPK czy single gravel jest i tak za mało XC imho. Czyli taka szoska na dziurawe lokalne asfalty, szutry i łatwe leśne drogi ...  tu cytowany wyżej Giant by pasował myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuba79 miałem na myśli takie "klasyki" jak trek 520 albo 920. Czy ja wiem czy takie "drogowe" ? 

Co do wygody kierownicy to ja nie wiem czemu ona jest wygodniejsza... :D   Nie czuję tego. Ale fakt, że sie rower robi mniej narowisty (dla mnie bardziej mulasty wykastrowany trochę jak z przytępionymi na końcach nartami) i może mniej męczący? Na pewno taka kierownica jest mniej wymagająca. Ale jak się umie w baranka to będzie imo się miało poczucie wykastrowania idei.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą kierownicą to chyba podobnie jak z oponami... Zaczęło się od delikatnej flary, co niby daje bardziej naturalne ustawienie rąk i pewniejsze prowadzenie w dolnym, a teraz to jest kto da więcej... zaraz dropy będą miały 5% ugięcia względem łap... Ale sądzę, że wszystkie skrajności nie przetrwają próby czasu i ostatecznie pozostaną jakieś sprawdzone rozwiązania. Póki co gravel to nadal jeden wielki eksperyment i niektórzy próbują realizować najbardziej zwariowane pomysły. Może to i dobrze, przynajmniej będzie weryfikacja co działa, a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś trochę przewertować rynek, ja się słabo orientuję. Najpierw też szukałem lżejszego gravela o  w miarę szosowym charakterze. Później wpadł mi w oko Canyon Endurance AL Disc, ale tam taniej nie będzie. Cube coś miał chyba w ofercie pod szersze opony. Za dużo nie szukałem, bo ostatecznie trafiłem na tego Gianta, generalnie odhaczył mi większość punktów na których mi zależało i tak jakoś na nim stanęło ostatecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W tym budżecie masz nowego Scott Speedster Gravel 10 lub 20. Masz 2x11, coś co się sprawdzi i na szosie i w terenie. Opony seryjnie 700x35c. Tył ma trochę miejsca, wiec możliwe, że coś szerszego wejdzie, ale nie liczyłbym na zbyt wiele.

Nie wiem jak z dostępnością. Całość jest na GRX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...