Skocz do zawartości

[~2500] Rower crossowy - asfalt, leśne ścieżki


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Wiem, że przewijają się podobne tematy, nawet niewiele niżej wisi z taką samą ceną, jednak tam przekonaliście kolegę na rower fitness, mnie prędzej w drugą stronę by się udało :P

Wzrost 181, waga 75. Trasy: pewnie wyjdzie z 65% asfalt, 30% ścieżki leśne i z 5% trudniejszego terenu (np. kamienisty). Tereny bliżej gór, trudniejsze podjazdy nie są niczym nadzwyczajnym.

Po wstępnym przeglądnięciu forum najbardziej spodobał mi się Giant Roam 3/2. Na osprzęcie się nie znam, ale pisaliście tutaj, że jest w porządku. Za to bardzo podoba mi się wygląd. Minimalizm jest w cenie. Wydaje mi się też, że fajnie jest mniej niż 3 tarcze z przodu. W sprint-rowery niestety Roam 2 nie jest dostępny, a podoba mi się perspektywa dostania złożonego i gotowego do jazdy. Mógłbym kupić Roam 3 i pewnie bym nie żałował, ale mam pewne dylematy. Rozważałem jeszcze:

  • Unibike Crossfire 2021 - nie mogę nigdzie znaleźć zdjęcia produktu, także informacji, kiedy będzie dostępny
  • Vellberg Explorer 5.2 - wydaje się być fajny pod względem osprzętu, jednak nie jest dostępny od dłuższego czasu, nie wiem, kiedy się pojawi. Jest też znacznie cięższy
  • Romet Orkan 6M - niższe modele nie odpowiadają mi kolorystycznie, też waga znacznie wyższa, brak informacji o dostępności

Konkluzja: z opcji które rozważam dostępny jest jedynie Giant Roam 2. Pytanie: czy warto poczekać na inne? Może jakieś propozycje poza tymi? Widziałem też Riverside 900 oraz Riverside 920 jednak nie ma tutaj opcji pośredniej.

Miłego dnia! 

 

// Edit

Trek Dual Sport 2 jest już trochę drogi, a przy wydaniu takiej kwoty chciałbym, żeby rower mi się podobał. Ten mi się nie podoba, logo okropnie prezentuje się na ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Stahan napisał:

Wydaje mi się też, że fajnie jest mniej niż 3 tarcze z przodu

Na dłuższych, męczących podjazdach nigdy nie jest za miękko : ) Szczególnie, jak jesteś już "zużyty" całym dniem jazdy. Policz sobie przełożenia dzieląc ilość zębów najmniejszej zębatki korby przez ilośc zębów największej koronki kasety.  Im mniej wyjdzie tym lżej. 30/34 = 0.88 to na mniejsze podjazdy OK ale moim zdaniem twardo jak na:

Teraz, Stahan napisał:

trudniejsze podjazdy nie są niczym nadzwyczajnym.

Ja mam 24/36 = 0,66 i czasem tęsknię za 22/36 = 0,62. 

To wszystko zależy oczywiście od tego, co oznacza "trudniejsze". Ciężki nie jesteś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Stahan napisał:

Tereny bliżej gór, trudniejsze podjazdy nie są niczym nadzwyczajnym.

Jeżeli nie masz mocnej nogi to ja odrzuciłbym na początek Roam 3 i Riverside ze względu na brak miękkich przełożeń. Roam`a oczywiście możesz zmodyfikować, ale pisałeś, że chcesz rower gotowy.

 

Teraz, Stahan napisał:

Pytanie: czy warto poczekać na inne?

Jak masz na czym jeździć to możesz poczekać, ale czy będzie lepiej to nie wiadomo...

6 minut temu, Stahan napisał:

Trasy: pewnie wyjdzie z 65% asfalt, 30% ścieżki leśne i z 5% trudniejszego terenu (np. kamienisty).

Tak sobie jeszcze myślę, bo niby piszesz bardzo dużo asfaltu, ale pamiętaj o jednym - jeżeli po jakimś czasie proporcje się odwrócą to do crossa max. co włożysz na tył to opona 2.0 i to ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stahan napisał:

Unibike Crossfire 2021 - nie mogę nigdzie znaleźć zdjęcia produktu, także informacji, kiedy będzie dostępny

Tylko z pewnością starsze roczniki...

https://www.olx.pl/oferta/rower-gorski-unibike-evo-29er-17-19-21-2020-wyprzedaz-gwarancja-CID767-IDGtBWG.html

"Z rowerów crossowych mamy jeszcze ostatnie sztuki Flashów i Crossfire i Prime
Sklep Piekary Śląskie BB Best BIke"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wkg napisał:

Na dłuższych, męczących podjazdach nigdy nie jest za miękko : ) 

 

5 godzin temu, chudzinki napisał:

Jeżeli nie masz mocnej nogi to ja odrzuciłbym na początek Roam 3 i Riverside ze względu na brak miękkich przełożeń. Roam`a oczywiście możesz zmodyfikować, ale pisałeś, że chcesz rower gotowy.

Coś jest w tym, co mówicie. Podjazdy niespecjalnie długie, ale potrafiłem robić krótkie przerwy w trakcie, a nie mam jakiejś słabej kondycji.

Z tych które wymieniłem już tylko Trek Dual Sport 2 jest dostępny. Ale nie do końca jestem przekonany. Jeszcze cena wydaje się dosyć wysoka :/

Przez Wasze posty zacząłem gdzieś tam delikatnie górski rozważać. Jak się takim jeździ po asfalcie, w porównaniu do crossa? Bo po trudniejszych terenach to zgaduję, że znacznie lepiej. Tylko tutaj znowu - dostępność. Widziałem polecany Unibike Fusion - spodobał mi się. Ale nigdzie go nie widzę :< Na sprint-rowery dostępny jest Trek Marlin 5 2021. Także tam widoczna jest informacja, że przyjmowane są zamówienia na m.in. Unibike Fusion. Może czegoś takiego spróbować? Patrząc na niego wydaje się, że geometrią przypomina crossa.

Wciąż skłaniam się ku crossowi, jednak przez kiepską dostępność przez myśl przechodzą mi także inne opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Stahan napisał:

Podjazdy niespecjalnie długie, ale potrafiłem robić krótkie przerwy w trakcie, a nie mam jakiejś słabej kondycji.

Te przerwy są słabe, bo wybijają z rytmu. Lepiej odpoczac kręcąc na miękkim przełożeniu. 

Teraz, Stahan napisał:

Jak się takim jeździ po asfalcie, w porównaniu do crossa?

Kwestia opon. Cross to taki bidamtb 29. Z mtb zrobisz crossa a na odwrót nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Stahan napisał:

że przyjmowane są zamówienia na m.in. Unibike Fusion. Może czegoś takiego spróbować?

14 godzin temu, wkg napisał:

Z mtb zrobisz crossa a na odwrót nie

Właśnie dlatego, z powodu Twojego miejsca zamieszkania i autopsji wspomniałem o oponach. Jednak to Ty musisz przemyśleć sprawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2021 o 19:57, Stahan napisał:
W dniu 4.02.2021 o 14:09, chudzinki napisał:

Jeżeli nie masz mocnej nogi to ja odrzuciłbym na początek Roam 3 i Riverside ze względu na brak miękkich przełożeń. Roam`a oczywiście możesz zmodyfikować, ale pisałeś, że chcesz rower gotowy.

Coś jest w tym, co mówicie. Podjazdy niespecjalnie długie, ale potrafiłem robić krótkie przerwy w trakcie, a nie mam jakiejś słabej kondycji.

Jeździłem trochę R920:

1. jest spora różnica pomiędzy góralem a riverside 920 na szosie, R920 po prostu chce jechać i nawet za jakimś ziomkiem na szosie parenaście km leciałem 35km/h bez jakiegoś wysiłku gdzie góralem to raczej bym się nie utrzymał. 

2. Na szutrach fajnie się jeździ, amorek daje radę (powietrzny) co w tej cenie raczej jest niespotykane,

3. Pomykałem nim górskimi ścieżkami i tylko 2 razy brakło mi przełożenia na szlaku z Bielawy na Przełęcz Jugowską. Wszystkie asfalty spokojnie można ogarnąć. Przełożenie to 3.4 na 0.90 więc raczej nie ma dramatu. Szosa ma 1.05 a XC100 0.75 więc plasuje się idealnie pomiędzy jeżeli chodzi o przełożenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...