Skocz do zawartości

[Rower] Dartmoor Hornet, wybór modelu


DiffySO

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Dokumosa napisał:

Bo dartmoory to pacerne konstrukcje, zalane od środka betonem ;)... tyko czemu powstają takie profile jak "typowy dartmoor" a w innych krajach na tą polską markę wołają crackmoor...

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Jeszcze nie widziałem ramy pękniętej w wyniku prawidłowego używania. Do tej pory widziałem 2. Jedną pękniętą od za wysoko ustawionej sztycy i jedna pęknięta przy gwincie osi od jej dokręcenia ze złym momentem. Multum ludzi jeździ na tych ramach i katują naprawdę mocno i jakoś im nie pękają. Mogłeś też dodać komentarz od producenta :)

image.png.57dcff3a6f1f018147ab7cb194e8a819.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to typowe zwroty reklamacyjne (ew. zwłoki rowerów testowych,  które jednak są eksploatowane zgodnie z przeznaczeniem). Produkcja nie odbywa się w PL, jest tu przekrój różnych modeli i roczników i właściwie wszystko co można tam zobaczyć wygląda jak uszkodzenia typowo eksploatacyjne... pęknięty komin, używana główka, złamana rurka łańcuchowa czy strzelona dolna rurą przy mufie. Poza tym to tylko jedna fota z wielu jakie można sobie wygrzebać.

A komentarz "producenta" nie może być inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dokumosa napisał:

Nie zrozumieliśmy się. Nie twierdzę, że hornet jest zły. Nie porównuję też eccentrica cromo do niej pod względem jazdy, zastosowań itp tylko ceny. 2k za marketowej jakości ramę to cena absurdalna

Dartmoor Hornet 2020 - 2021 to nie jakość marketowa. Myślisz że jak złożyłeś ileś tam rowerów to już wiesz wszystko i uważasz się za Mesjasza ?, nie Jesteś sam na Świecie. Jak widać nie masz pojęcia co piszesz, i jak mi pewna osoba z branży powiedziała ... Olej takich znawców :P oni wiedzą wszystko lepiej, i znają się nawet :D na takich rowerach co dopiero są w fazie testowania.          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

A komentarz "producenta" nie może być inny.

Przyprowadziłbym tutaj na forum Pewną Osobę z Branży Rowerowej i napisałaby specjalnie dla Ciebie  :P sądzę że zamknąłbyś buzię na dłuższy czas. Myślisz że Jesteś jakiś Kozak, to się chłopczyku miły mylisz.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakość jest podobna do Accent, a podejrzewam że tak jest, na co wskazuje też cena, to są to typowo niskobudżetowe produkty. Kwiatków w takich produktach jest sporo.

Co do wypowiedzi że sprowadzi się kogoś z branży na forum i wtedy pociśnie, to trochę jak z groźbami z podstawówki, że zawoła się starszego kolegę.

Godzinę temu, To_JaT napisał:

Każdy Aion z tłumikiem od nowości do wymiany, przecięta piłą główka uszkodzone podczas jazdy haha. Rama marketowa bo nie kosztuje conajmniej 2tyś złoty. Czekam na porównanie z ramami Decathlon.

Uważasz że nigdy nie wyszły produkty z wadami? Sam kupiłem 4 lata temu SR Raidon z oficjalnej dystrybucji. Od początku stukał na ślizgach, a wiem że nie byłem jedyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa nie tam, kluczem jest hardtail enduro. Pamiętasz czasy dragstara i biedadownhillu sprzed 15-20 lat? Taki sam złom tak samo kultowy się zrobił bo był tani i ciut więcej wytrzymywał niż przeciętny inny rower w tej cenie.

Ps. Miałem krótko dragstara (tak dla zabawy) i rozumiem horneta... tyle że tego z ceną sprzed roku. 2tys? Komuś się coś pomyliło bo pełno tego po 1,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tamte rowery były wieczorami przez użytkowników spawane, wzmacniane, prostowane - to była frajda. A dzisiaj te cholerne "hornety się nie łamią w pół" i zabawy nie na ;)

Swoją drogą chciałbym zobaczyć jednego z drugim na tym "hardtailu enduro" na współczesnej trasie tak oznaczonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skom25 napisał:

Co do wypowiedzi że sprowadzi się kogoś z branży na forum i wtedy pociśnie, to trochę jak z groźbami z podstawówki, że zawoła się starszego kolegę.

To samo można powiedzieć na temat oceniania produktu, którego oceniło się na podstawie zdjęć z internetu, to już poniżej podstawówki, bardziej rynsztok. Jak widać, na forum rowerowym nie za bardzo lubiane są rowery do grawitacji rowerowej. Sądzę że chyba większą sympatię mają tutaj rowery miejskie, takie z koszyczkiem z tyłu :D  B)     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dokumosa napisał:

tyko czemu powstają takie profile jak "typowy dartmoor"

Ten profil istnieje już od 2012 roku, a dartmoory z tamtych roczników lubiły pęknąć. Te od 2017 w górę są już dopracowanymi ramami, szczególnie hardtaile.

Trudno znaleźć horneta, primala pękniętego przez normalne użytkowanie, najczęściej można spotkać się z niewłaściwym użytkowaniem np. zbyt wysoko wysunięta sztyca. Rama każdej marki może pęknąć. W swojej cenie dartmoor jest bardzo dobrym wyborem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _Piotrek napisał:

To samo można powiedzieć na temat oceniania produktu, którego oceniło się na podstawie zdjęć z internetu, to już poniżej podstawówki, bardziej rynsztok. Jak widać, na forum rowerowym nie za bardzo lubiane są rowery do grawitacji rowerowej. Sądzę że chyba większą sympatię mają tutaj rowery miejskie, takie z koszyczkiem z tyłu :D  B)     

Z tego co zauważyłem, Twoje posty kompletnie nic nie wnoszą do tematu, ale uwielbiasz bić pianę. Tylko po co? Bo ktoś napisał coś złego o Twojej ukochanej marce?

Ten sarkazm też Ci średnio wychodzi. A rowery miejskie koszyczek mają częściej z przodu.

@Mateusz15 ja mam wrażenie że nie chodzi o to że ktoś wiesza psy na tej firmie. Accent był znany z luźnych rur podsiodłowych, przez co pękały kominy. Jak na 800 zł to były i są bardzo fajne ramy, sam miałem dwie od Accenta. Natomiast twierdzenie że to jest jakiś cud sprzedawany za grosze, też nie jest do końca prawdą. Piszę o Accent, ale Dartmoor jest tego samego właściciela i zapewne pracują nad nimi Ci sami ludzie. Jakiś czas temu, trochę akcesoriów brandowanych jako Dartmoor, nagle przeszło pod markę Accent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

Natomiast twierdzenie że to jest jakiś cud sprzedawany za grosze, też nie jest do końca prawdą.

Nie twierdzę, że te ramy są cudem, jest wiele innych dobrych ram w tej cenie

Teraz, skom25 napisał:

. Accent był znany z luźnych rur podsiodłowych, przez co pękały kominy

W każdej innej marce też zdarzają się wadliwe serie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie, ale osoby powyżej już chyba tak. Zależy co znaczy fajna rama. Tanie ramy cierpią na pewne bolączki bo... są tanie.

Nadmiar lakieru w kluczowych miejscach, słabo wyfrezowane główki, wtrącenia pod lakierem, niedoróbki na spawach.

Co do wytrzymałości, to się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, skom25 napisał:

zapewne pracują nad nimi Ci sami ludzie

No właśnie nie, tworzy je oddzielny zespół. Porównywanie Dartmoora to Accenta jest bez sensu. Mają jednego właściciela i tyle. To tak jakby powiedzieć że Lamborgini czy Rolls-Royce są na równi ze skodą czy VW (uproszczony, lekko wyolbrzymiony przykład).  Można na ten temat łatwo znaleźć więcej informacji. Wiadomo nawet kto konkretnie stoi za projektami konkretnych produktów.

Poza tym rama z obecnego rocznika nie kosztuje 2000 PLN tylko połowę tej ceny. Ja swoją 2020 kupiłem za 1100zł bo była ostatnia sztuka w moim rozmiarze i kolorystyce.

Warto nadmienić że rama Hornet 2017-2019 trzymał cene około 700-800zł. To prawo popyt-podaż kreuje te ceny. Dużo ludzi chce kupować ten sprzęt bo wie że dobrze jeździ i dużo znosi ale przez dostępność sklepy wymyślają sobie chore marże.

 

2 godziny temu, _Piotrek napisał:

Jak widać, na forum rowerowym nie za bardzo lubiane są rowery do grawitacji rowerowej.

Jak widać niestety tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...