Skocz do zawartości

[Porównanie] Boardman MTR 8.6


chudzinki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Tabelki masz pod podanymi linkami, nie trudno chyba zrobić zestawienie i ocenić które kąty są bardziej strome, które bardziej płaskie i który rower jest krótszy/dłuższy itd.

Ponadto porównujesz zupełnie odmienne rowery. Boardmann ma koła 27,5 jest trailem o skoku 120 mm, XC100S koła 29 to rower do XC ze skokiem 100 mm, AM 100S koła 29 z przeznaczeniem trail/all mountain i skokiem 140 mm. Trzy różne typy rowerów, których porównanie bezpośrednie ma średni sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Boardmanna w ogóle bym odrzucił z racji kół 27,5 cala. Mimo wszystko to powoli nisza, większość dyscyplin przechodzi na 29 cali.

Najbardziej uniwersalny byłby XC100S z racji przeznaczenia i tu mała poprawka - ma 120 mm skoku a nie 100 - mój błąd.

Pytanie bardziej do Ciebie do czego ten rower ma służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bogus92 napisał:

bym odrzucił z racji kół 27,5 cala

Na razie nic nie odrzucam. Mam 29er i może miałbym jakieś urozmaicenie.

 

Teraz, bogus92 napisał:

byłby XC100S

Może i byłby gdyby nie to malowanie... Nie jestem wybredny, ale nie mogę tego strawić :P.

 

Teraz, bogus92 napisał:

do czego ten rower ma służyć.

Godzinę temu, chudzinki napisał:

i do "lasa" i na niezbyt ambitne ścieżki górskie

;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bogus92 napisał:

hardtail

:down:

Teraz, bogus92 napisał:

enduro dające więcej możliwości przy jeździe w dół

Właśnie chciałbym coś pośredniego dla pana w starszym wieku ;).

Teraz, wkg napisał:

A czego w Neuronie Ci brakuje ?

Niczego, kompletnie niczego ;). Szukam zastępstwa na rodzinne wyjazdy jak swoje panie mogę zostawić przy jakiejś wodzie, a ja mam czas na swoje wybryki. 

Tak sobie patrzę po OLX i jak mi coś wpadnie w oko to poddaję Wam do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pośredniego masz Neurona, 130 mm skoku, trail, najbardziej uniwersalny sprzęt jaki może być.

Jeśli chcesz poczuć różnicę to musisz iść półkę w dół lub w górę. Poniżej masz hardtaile i fulle o małym skoku, a wyżej enduro 150 lub podobne. XC100S jest w tym przypadku totalnie bez sensu, AM100S pozwoliłby może na nieco więcej, ale bez przesady.

Boardmann jest jakiś taki nijaki, w sumie też trail podobnie jak Neuron, ale z mniejszym skokiem i na małym kole. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogus92 lepiej iść w skrajności  do puki puści ,to bez hamulców..czyli w górę

@wkg „Kręcisz”  się koło neurona już jakiś czas.. kup go wreszcie ! Dobry rower do bujania i koło bezpieczne . Canyon-wymiarówka .. raz tak raz nie 

@chudzinki taka „mundrość ludowa” , którą na pewno znasz , jak jesteś na granicy wymiarów, też tak mam to z kolem 29 lepiej przymierzyć 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój ból ,jest taki jak mój.. ;) Też mam teraz mętlik w głowie i wiem ,że w tym temacie może być ostatni „wyskok „

Radon tez mnie kusi , tylko trochę inny jak wiesz . Maja świetną ofertę do ceny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i to jaki ! Większość fulli brałem trochę za ciasnych , bo lepiej w technicznym . Tu kobyła 20 do tego na kołach 29 , to jest ból głowy. Szczególnie ,ze głównie mierzę w wysyłkowe ze względu na dobre wyposażenie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jest chwilka ,to dokończę. Z Radon swoop (L29) jest tak ,że generalnie wpisuje się w potrzeby , jedynie długość rury podsiodłowej mogłaby  być krótsza, reszta raczej do ustawienia. Z Commencal (L) nieco inaczej ..rama bardziej progresywna do tego koła 29 wykluczają rozmiar L (niby się wpisuję) . Rower jest za długi , trudniej balansować , nie radził bym sobie z dociskiem przedniego koła , praktycznie musiałbym sie uczyć na nim jeździć ;) . Jest prosta rada , wziąć rozmiar M , który zdecydowanie jest bardziej naturalny dla tych co tkwią w między-rozmiarówce i decydują się przesiąść na większe koła . 
Tak sobie myślę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kemusi napisał:

A gdzie tu przetestować Radona , jeszcze takiego jak ja chcę...  

https://www.radon-bikes.de/en/service/service-partner/?tx_ccccspots_ccccspotsmap[action]=list&tx_ccccspots_ccccspotsmap[controller]=Address&cHash=db76db7bf4b486cccf268cb31bf72a4a

Chociebuż, Lubin, Ołomuniec, Kamień, kilkunastu partnerów między Berlinem, Lipskiem a Dreznem, czasem organizują testy - ostatnio nad Gardą (jedno tankowanie) - tam są fajne trasy, tanie pola namiotowe :D Cholerna epidemia mi przeszkodziła :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wkg napisał:

tam są fajne trasy, tanie pola namiotowe :D Cholerna epidemia mi przeszkodziła :/

Tam już wszyscy byli, włącznie ze mną ;)   A w tym tyg miałem jechać na narty a tu przesunęli otwarcie stoków  na 15.02 . Myślę ,że będzie powtórka 2020 w tym roku 

Zerknę na stronę , co tam oferują , dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...